Ciekawe sposoby na odnowienie ścian

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 1134 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 371 | Data: 25.10.14 | 0 komentarzyJeśli Wasze ściany straciły swoją dawną świeżość, warto nieco je odświeżyć i nadać im nowy wygląd. Współcześnie dostępnych jest tak wiele różnych metod szybkiego odnawiania ścian – że często możemy uzyskać ciekawe efekty bez konieczności wykonywania długotrwałego remontu. Oto kilka z nich.


Jednym z szybszych sposobów na nadanie ścianom świeżego wyglądu jest ich pomalowanie. Wiele nowoczesnych farb posiada konsystencję, która ułatwia ich szybkie i wygodne nakładanie, co pozwoli skrócić czas pracy i szybko zakończyć naszą pracę. Pamiętajmy także o tym, aby przed każdym malowaniem umyć i zagruntować ścianę, a farbę nakładać dopiero po tym, jak powierzchnia przeschnie. Jeśli lubimy ciekawe efekty i niebanalne rozwiązania, warto pomyśleć nad tym, aby zastosować tzw. efekt ombre – czyli cieniowanie ściany i łagodne przechodzenie przez róże odcienie danego koloru. Pozwala to uzyskać niezwykłe efekty wizualne, a do tego można to wykonać samodzielnie – przy użyciu podstawowych narzędzi malarskich.

 

Miłośnicy niecodziennych efektów dekoracyjnych z pewnością docenią bogactwo możliwości, jakie dają tynki dekoracyjne. Tutaj można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty, tworząc niepowtarzalną ścianę. Jest wiele rodzajów tynków dekoracyjnych, ale jest tez wiele ciekawych możliwości ich nakładania – co pozwala poczuć się jak domowy artysta i stworzyć niepowtarzalne dzieła na ścianach. Można wybrać więc tynk japoński, tynki do dekoracji w stylu 3 D, tynki imitujące kamień naturalny lub jedną z ogromu niesamowitych propozycji. Na tynkach można stworzyć wybrane faktury i żłobienia uzyskując bardzo ciekawe efekty. Farby strukturalne pozwalają tworzyć bardzo ciekawe efekty i struktury przypominające inne materiały – np. aksamit, dżins czy też tworzyć ciekawe przetarcia, żłobienia czy fakturę/ Zastosowanie farby strukturalnej nadaje danym pomieszczeniom wrażenie głębi, a także pozwalają ukryć drobne nierówności danych powierzchni. Do ich nakładania zazwyczaj można wykorzystać typowe narzędzia malarskie.

 

Farba tablicowa to praktyczny i szybki sposób na odnowienie i zabezpieczenie danej powierzchni przed uszkodzeniem i nadanie jej wyjątkowego wyglądu. Tego typu farby można otrzymać w różnych kolorach i pomalować nią zarówno ściany jak i meble czy inne gładkie powierzchnie. Dzięki niej stworzymy wyjątkowe efekty a do tego stworzymy w domu miejsce na zapiski czy też domowe malunki albo zabawę w kalamburu. W kuchni można napisać na niej ulubione przepisy, listę obowiązków czy też menu na dany dzień.
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.