Gwarancja ciepłej wody – jaki podgrzewacz wybrać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 932 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 400 | Data: 24.09.14 | 0 komentarzyChyba nikt z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania w mieszkaniu, w którym nie ma dostępu do ciepłej wody. Nawet jeżeli nie mamy ciepłej wody miejskiej, to powinniśmy zamontować w domu ogrzewacz, który zapewni nam dostęp do niej.


 

Dopasuj podgrzewacz do swoich potrzeb

 

Montaż podgrzewaczy wody najczęściej konieczny jest w mieszkaniach komunalnych, w kamienicach oraz w domach jednorodzinnych i domkach letniskowych położonych za miastem, w których dostęp do sieci miejskiej jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy. Jeżeli nie mamy zbyt dużo wolnej przestrzeni, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie mniejszych urządzeń. Podgrzewacze przepływowe możemy bowiem zamontować pod zlewem lub bezpośrednio przy kranie. W przypadku, gdy możemy pozwolić sobie na instalację większego urządzenia, to warto sięgnąć po ogrzewacze pojemnościowe. Wiele zależy również od liczby osób, które będą korzystać z ciepłej wody i tego, ile będziemy jej potrzebowali.

 

Podgrzewacze pojemnościowe...

 

Ogrzewacze wody różnią się między sobą sposobem podgrzewania. Możemy zatem wyróżnić ich dwa rodzaje, o których wspomniano już wcześniej. Podgrzewacze pojemnościowe cechują się tym, iż nagrzana woda jest w nich magazynowana. Z wody podgrzanej w taki sposób możemy korzystać w całym domu. Bez problemu zaspokoimy zatem potrzeby wieloosobowej rodziny, a woda dotrze do każdego pomieszczenia, w którym jest jej przyłącze. Nie oznacza to jednak, że to rozwiązanie nie będzie opłacalne dla singli czy par. Wszystko zależy od pojemności urządzenia – producenci oferują nam zbiorniki o różnych parametrach. Największe modele mogą mieć nawet 200 litrów pojemności. Posiadają one specjalne zabezpieczenia w postaci specjalnych zaworów, które uniemożliwiają przekraczanie dopuszczalnych wartości ciśnienia i zapobiegają zniszczeniu zbiornika. Bezciśnieniowe zbiorniki występują natomiast w zdecydowanie mniejszych pojemnościach – podgrzać możemy w nich nawet 10-15 litrów wody. W obu przypadkach warto zamontować dodatkowy termostat, który zapewni stałą temperaturę wody i zapobiegnie jej wychłodzeniu.

 

...i przepływowe

 

Na zupełnie innej zasadzie działają ogrzewacze przepływowe, które włączają się dopiero w momencie odkręcenia zaworów z wodą. Działają tylko wtedy, gdy przechodzi przez nie woda i wyłączają bezpośrednio po zakręceniu kranu. Wypływająca woda nie jest od razu ciepła – musi minąć kilka sekund, zanim urządzenie ją podgrzeje. Wydajność podgrzewaczy przepływowych zależy od napięcia sieci, w której pracuje. Warto zwrócić także uwagę na moc urządzenia oraz temperatury końcowej ciepłej wody.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.