Jak odpowiednio dbać o rośliny domowe?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 487 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 396 | Data: 08.06.14 | 0 komentarzyNiezaprzeczalnym faktem jest to, że gdyby nie rośliny, to ciężko byłoby o ludzkie życie. Rośliny pochłaniają bowiem szkodliwą substancję jaką jest dwutlenek węgla, a w zamian za to dostarczają potrzebnego ludziom do oddychania, więc i do życia tlenu.


 

Niejednokrotnie jednak pełnią one również funkcje ozdobne i dekoracyjne – w niemal każdym mieszkaniu czy domu znajdzie się chociaż kilka roślin doniczkowych.

 

Nie wystarczy jednak tylko ich kupić, postawić w stosownym miejscu i zostawić samym sobie – o rośliny domowe należy dbać, bo wymagają one sporej pielęgnacji. W jaki sposób sprawić więc, by kwiaty domowe pięknie zakwitały i z roku a rok się rozwijały, a nie obumierały po jakimś czasie? Przede wszystkim, należy zadbać o to, by otrzymywały odpowiednią ilość światła. Światło potrzebne jest roślinom do fotosyntezy, więc najbardziej odpowiednim dla roślin domowych miejscem jest parapet. Kupując kwiaty należy również dowiedzieć się w jakiej temperaturze powinny one być hodowane.Niektóre rośliny uwielbiają temperatury chłodne, a nawet zimne, jednak inne w takiej temperaturze całkowicie zamarzną. Temperatura jest zatem kolejnym bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na prawidłowy rozwój naszych domowych roślin. Innym bardzo ważnym aspektem jest zapewnienie roślinom odpowiedniej wilgotności powietrza – tak, by nie wyschły. Dla prawidłowego rozwoju roślin należy im także zapewnić odpowiednie nawozy. Pytanie, jakie mogłoby się w tym miejscu pojawić to: po co stosować nawozy, skoro na zewnątrz piękne kwiaty kwitną bez nich? To prawda, ale w warunkach naturalnych rośliny czerpią wszelkie substancje odżywcze i minerały prosto z gleby.
Na małej przestrzeni doniczki takie substancje jednak bardzo szybko się rozchodzą, w związku z czym niedobór ten trzeba szybko uzupełnić. Tego, że kwiaty należy podlewać nie trzeba chyb nikomu mówić. Podobnie jak człowiek, kwiaty też potrzebują płynów. W myśl znanego porzekadła, że w nadmiarze wszystko jest szkodliwe, z podlewaniem także nie należy przesadzać. Wystarczy podlewać je nie częściej, niż co dwa, a nawet trzy dni również odpowiednio dozując proporcje. Jeśli natomiast chodzi o wygląd zewnętrzny roślin, a nie ich rozwój i zachodzące w ich wnętrzu procesy, to możliwe jest także ich odkurzanie i mycie. Na liściach bardzo często osiada kurz, który raz na jakiś czas naprawdę warto przetrzeć.

 

***

 

Sprawdź również co warto wiedzieć o pozwoleniu na budowę: http://dom.elblag.net/artykuly/pozwolenie-na-budowe-i-co-dalej,10879.htm

 


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.