Jak postawić własny dom?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 1069 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 387 | Data: 08.06.14 | 0 komentarzyNa początku wspólnej drogi, młodzi ludzie nie są szczególnie wybredni, jeśli chodzi o warunki bytowe. Jednakże z czasem pojawiają się większe potrzeby i wymagania, często rodzą się marzenia o własnym domu.


Czy można takie marzenia spełnić?

Obecnie, postawienie domu swoich marzeń nie jest aż tak trudne, długotrwałe czy kosztowne jak jeszcze kilka dziesiątek lat temu. Na rynku jest sporo gotowych już projektów, spośród których możemy wybrać, ewentualnie zmodyfikować czy uzupełnić o szczegóły naszej lokalizacji. Środki finansowe możemy zgromadzić nie tylko dzięki pracy własnej czy hojności rodziny, ale także z tytułu wsparcia kredytem bankowym, czasem dostępnym nawet z państwową dopłatą. Oczywiście musimy załatwić wszelkie formalności i pozwolenia oraz określić swoje najistotniejsze oczekiwania, po czym dobrać technologie wykonania budynku.

 

Wybór dogodnej techniki

Tradycyjne metody, ręcznie stawiane mury, rozbieralne szalunki itp. – to już przeszłość. Tego typu budowa trwała zwykle bardzo długo, uzależniona była m. in. od warunków atmosferycznych, solidności szeregu wykonawców i zwykle już z góry, mocno nas zniechęca. Warto więc wybrać jedną z nowszych technologii. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest np. stawianie domów z gotowych prefabrykatów. Budowa nie trwa latami, zwykle wystarczy kilka miesięcy i w ciągu jednego sezonu mamy gotowy dom.

 

Zalety

System stawiania domów z elementów prefabrykowanych daje szanse na realizacje bardzo różnorodnych projektów. Każdy z pewnością znajdzie rozwiązana najbardziej przystające do własnych wymagań. Ważne jest również to, że tak stawiane domy są znacznie szczelniejsze, bardziej energooszczędne, a niektóre spełniają nawet bardzo rygorystyczne normy domów pasywnych. Możemy więc starać się wówczas o dopłaty preferujące proekologiczne rozwiązania, a w przyszłości – znacząco zaoszczędzimy na bieżących kosztach eksploatacji.

 

Na takim nowoczesnym placu budowy nie musimy magazynować i pilnować zapasów wielu materiałów. Kolejne elementy potrzebne do stawiania budynku mogą być dostarczone bezpośrednio przez montażem. Nie występują tu potrzeby niezbędnych przerw technologicznych np. na dojrzewanie cementu. Gotowe ściany wykonane z energooszczędnych surowców w fabrykach, mają już gotowe otwory na drzwi, okna, nadproża czy też bruzdy na instalacje. Dlatego późniejsze prace na budowie mogą przebiegać znacznie szybciej i sprawniej.

 

Więcej na ten temat znajdziemy w artykule: http://www.superdomek.pl/artykuly/dom/remont-i-budowa/1165-lepiej-zbudowac--czy-kupic-gotowy-dom.html

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.