Jak urozmaicić ścianę w salonie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 747 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 359 | Data: 28.09.14 | 0 komentarzyDekoracja pokoju dziennego nie jest łatwym zadaniem. Elementy zdobnicze nie mogą przytłaczać przestrzeni ani być zbyt nachalne. Muszą być za to dobrze dopasowane do przestrzenni i panującego w niej wystroju oraz sprzyjać relaksowi.


Dekoracje ścienne w salonie to nie tylko obrazy w ciężkich ramach. Istnieje kilka sprawdzonych trików wnętrzarskich, które uczynią każdą ścianę naprawdę atrakcyjną. Wystrój salonowych ścian przyzwyczaił nas do widoku obrazów, tapet czy półek uginających się pod ciężarem książek. Możemy jednak wyjść poza ten schemat i przyozdobić ściany w pokoju dziennym w trochę inny sposób. Odrobina pomysłowości wystarczy aby uczynić zwykłe proste ściany, naprawdę interesującymi przestrzeniami.

Ściany tapicerowane

Jest to coraz popularniejszy sposób wykańczania ścian. Stylowe obicia, korespondujące z materiałami użytymi na takich meblach jak sofa czy fotele, dają naprawdę wspaniały efekt. Tapicerka stosowana jest tam, gdzie może stanowić wygodne oparcie, tzn. w miejscu gdzie ustawiamy pufy lub kanapy pozbawione oparć. Zatem to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale również bardzo funkcjonalne – dzięki temu nasz salon będzie się wydawał bardziej przytulny.

 

Zobacz też ten artykuł: http://artelis.pl/artykuly/62255/Rodzaje-facetow-z-jakimi-mieszkamy

Surowy kamień

W nowoczesnych pomieszczeniach, w których meble posiadają bardzo współczesny design, doskonałym dopełnieniem przestrzeni i zdobieniem ściany będzie naturalny kamień. To eleganckie rozwiązanie nie tylko podkreśli stylowość mieszkania i jego unikalny charakter, ale także dodatkowo ochroni ścianę przed zabrudzeniami. W takich ultra nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzi się kamień błyszczący. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami mniej zdecydowanych rozwiązań możemy postawić na produkt mniej obrobiony.

Nieśmiertelna klasyka

Nowoczesne rozwiązania nie zawsze jednak wypierają całkowicie, stare sprawdzone sposoby dekoracji. Ramki ze zdjęciami w pokoju dziennym, ułożone w ciekawe kompozycje, nie tylko ozdobią ściany, ale również będą przywoływać wspomnienia. Ciekawym rozwiązaniem jest również obicie ścian drewnem, najlepiej w naturalnym kolorze lub np. bielonym. To typowo skandynawskie rozwiązanie sprawi, że ściany w salonie będą wyglądały naprawdę niebanalnie.=, oraz dodatkowo ochroni ściany.

Jeśli chcemy ozdobić ściany w pokoju dziennym wystarczy poszukać odrobiny inspiracji i wyjść poza schemat opatrzonych już sposobów stylizacji. Ciekawe i nowatorskie rozwiązania mogą okazać się najlepszą koncepcją dla ścian w niebanalnym pokoju dziennym.

 
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.