Jak w łatwy sposób usunąć zapachy?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: b.zalew

Czytano: 926 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 302 | Data: 10.06.14 | 0 komentarzyNieprzyjemny zapach potrafi zepsuć nie tylko powietrze, ale także całą przyjemność przebywania w danym pomieszczeniu. Na szczęście nie brakuje tanich i łatwych sposobów na poradzenie sobie z praktycznie każdym rodzajem fetoru.


Przypalone jedzenie w piekarniku

Nie dość że wypełnia całą kuchnię, to na dodatek dymi się obficie. Aby uniknąć dalszego wydobywania się zapachu, wystarczy posypać piekarnik solą i odczyścić za pomocą sody po wystygnięciu.

 

Zapach psa

A może przeszkadza nam jak pachnie nasz pupil? Na pierwszym miejscu musimy sprawdzić, czy jest to wina jego stanu zdrowia, ponieważ brzydki zapach z pyska może oznaczać kłopoty z trawieniem. Jeśli pochodzi ze zbyt oleistej sierści, musimy psa umyć dokładnie szamponem. Zawsze w odwodzie pozostaje soda oczyszczona, która świetnie wsiąka takie „ciężkie” zapachy.

 

Drewno

Wystawiane na długie działanie wody drewno ma tendencję do butwienia i w efekcie do wydzielania bardzo nieprzyjemnego odoru. Możemy zapobiec zapachowi wcierając w ciemne miejsca miksturę soku z cytryny i soli, a następnie mocno wyszorować metalowym druciakiem. Całość impregnujemy olejem mineralnym.

 

Farba

Aby zabezpieczyć się przed długotrwałym, drażniącym zapachem farby po malowaniu, możemy rozłożyć po pokoju pokrojone cebule. Nie należą do pięknie pachnących, ale świetnie pochłaniają chemiczne odory, a ich zapach szybko się ulatnia. Podobnie będzie działać postawiona miska z octem winnym.

 

Benzyna

Choć niektórzy uważają jej zapach za przyjemny, lepiej go usunąć, ponieważ powoduje nudności i zawroty głowy. Najlepiej nada się do tego biały ocet, można go także wcierać w ręce, mając na uwadze, że wysusza skórę. Będzie jednak łagodniejszy od rozpuszczalnika.

 

Mocne zapachy

Czasami odór jest pochodzenie organicznego i pozostawia wyjątkowo nieprzyjemny zapach (zepsute mleko, wymiociny, mocz). Z jego usunięciem poradzi sobie dokładne obłożenie papierowymi ręcznikami, na wierzchu których wysypujemy ziarna zmielonej kawy. Przez noc wciągną fetor i zostawią przyjemny aromat.
Podpis

Proste rady na brzydkie zapachy.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.