Jak wyczyścić przypalony garnek?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 600 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 287 | Data: 22.05.13 | 0 komentarzyPo przypaleniu garnka z reguły odstawiamy go nawet na kilka dni po to, aby zabrudzone miejsce dobrze się odmoczyło, dzięki czemu z jego usunięciem poradzilibyśmy sobie później o wiele szybciej.


Nie każdy jednak chce spędzać czas w towarzystwie brudnego naczynia i właśnie dla takich osób wymyślone zostały domowe sposoby na walkę ze spalenizną i przypaleniami. Wyrzucenie spalonego garnka również nie jest dobrym rozwiązaniem, bo po co wyrzucać coś, co po dokładnym wyczyszczeniu będzie nadal świetnie spełniać swoją rolę?


Przypalony garnek możemy odczyścić na przykład dzięki proszkowi do pieczenia, który wysypujemy na dno garnka, zalewamy wodą, gotujemy, a po wystygnięciu bezproblemowo pozbywamy się brzydkich miejsc. Zagotowanie w garnku tabletki do mycia naczyń w zmywarce sprawi, że efekt będzie bardzo zbliżony do tego, jaki uzyskamy używając proszku do pieczenia. Podobne rezultaty osiągniemy po wykorzystaniu w ten sam sposób soli, płynu do mycia naczyń, mleczka do czyszczenia, octu, proszku d prania, coca-coli lub ryżu.


Jeżeli powyższe metody nas zawiodą możemy wykorzystać sodę oczyszczoną. Mieszamy sodę z czystą wodą w garnku i pozostawiamy go na całą noc do odmoczenia (sposób ten nie jest zalecany w przypadku aluminiowych garnków). Również czyszczenie garnka przy użyciu czystego piasku to sposób, który wykorzystywały już nasze babcie - piasek doskonale wyszoruje przypalone miejsca. Do zeskrobania przypalonych resztek zaleca się używanie drewnianych przyborów (łyżki lub łopatki), ponieważ nie porysują one dna garnka. Noże, łyżki i metalowe zmywaki powinniśmy odstawić na bok ze względu na to, że użycie ich może sprawić nieodwracalne zmiany w wyglądzie naszego naczynia. Musimy pamiętać także o tym, że raz przypalony garnek będzie przypalał się o wiele łatwiej i najczęściej w tych samych miejscach.Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.