Jak zaaranżować biuro?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 733 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 386 | Data: 23.10.14 | 0 komentarzyBiuro to miejsce, w którym ciekawy styl powinien być zrównoważony przez praktyczne i funkcjonalne rozwiązania – a wszystko to na tyle subtelnie, by nie spłoszyć skupienia i weny. O czym powinniśmy pamiętać, aranżując miejsce do pracy?


Światło to podstawa

W przypadku miejsca do pracy jednym z naistotniejszych elementówjest odpowiednie oświetlenie. Jeśli to możliwe, oczywiście najlepiej wykorzystać światło naturalne – to ono jest najlepsze dla naszych oczu i to przy nim nasz wzrok najmniej się męczy. Jeśli w biurze znajduje sie okno – nie zasłaniajmy go zbyt ciężkimi firanami i postawmy biurko tak, aby światło dzienne oświetlało nasze miejsce pracy. Pamiętajmy jednak, by unikać ustawiania biurka w taki sposób, że światło słoneczne będzie padać prosto na monitor komputerowy – to poważnie utrudni pracę i dodatkowo zmęczy wzrok. Pamietajmy też o wyborze odpowiedniego oświetlenia sztucznego – ważne, aby umieszczone było nad biurkiem w taki sposób, abyśmy nie zasłaniali własnym cieniem miejsca pracy. Najlepiej wykorzystać zrónicowane światło – zarówno ogólne jak i oświetlenie biurkowe i ewentualnie podłogowe – tak, aby w każdym miejscu biura można było swobodnie pracować.

 

Przestrzeń na skupienie

W miejscu przeznaczonym do pracy istorne jest to, aby nie przesadzać z dodatkami i bibelotami – gdyż te będą nas rozpraszać i utrudnią skupienie się na pracy. Najlepiej ograniczy ilość pamiątek, zdjeć i elementów zbędnych. Złota zasadą jest minimalizm i sterylne wnętrze, w którym mamy miejsce na skupienie i wytężoną prace. Jesli chodzi o kolory, to najlepiej zastosować kolor zielony lub żółty – udowodniono, że te sprzyjają skupieniu i pobudzają naszą kreatywność. Jeśli chodzi o zieleń, to najlepiej sprawdza się ta w naturalnym wydaniu – czyli w postaci roslin doniczkowych. Te nie tylko pomagają w osiągnięciu wyżyn twórczych ale także poprawiają jakość powietrza i dobrze koją nerwy.

 

Miejsce tylko dla Ciebie

W przypadku tworzenia miejsca pracy w domu, wybierzmy miejsce, które nie będzie narażone na zbytni gwar i ruch domowników. Powinna to być strefa oddzielona od gwarnych pomieszczeń i pełna spokoju i ciszy, które sa niezbędne w czasie pracy. Warto uprzedzić domowników, z egdy przebywamy w tej strefie, nalezy nam się spokój i nie chcmey być neipokojeni bez waznej przyczyny (w końcu to niemal biuro, tyle, że w domu). Odpowiednie wydzielenie sfer w domu podniesie momfort domowników i ułątwi kompromisy.
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.