Kilka rad jak polepszyć bezpieczeństwo domowników i mienia

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jacekjot

Czytano: 474 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 332 | Data: 11.11.14 | 0 komentarzyDom to nasz azyl, tutaj nie mamy prawa czuć się niekomfortowo czy niepewnie. Ma to być miejsce, o którym wszyscy domownicy myślą ciepło i do którego chętnie wracają. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.


Niestety, ale często kwestia bezpieczeństwa naszego domu zależy wprost od zainwestowanych w nie pieniędzy. Stąd bardziej zamożniejsi przeprowadzają się do zamkniętych osiedli, lub też zatrudniają profesjonalną agencję ochrony, by ta jak najbardziej profesjonalnie zabezpieczyła domostwo.

Dom moją twierdzą

Nie musimy zaraz odgradzać się trzymetrowym murem, by czuć się bezpiecznie, ale także nie powinniśmy kwestię ogrodzenia naszej posesji pozostawić bez wyważonego rozwiązania. Nawet niewielkiej wielkości płot tworzy w miarę cezurę odgraniczającą chodnik od prywatnego terenu. Dobrze też zamontować w najważniejszych miejscach lampę halogenową z czujnikiem ruchu na podczerwień.

Bramy królestwa

Jeśli mieszkamy w wielopiętrowym bloku, gdzie na klatce schodowej kręci się sporo osób, warto by było zainwestować w porządne drzwi. Drzwi zewnętrzne powinny nie tylko wyglądać, ale i stanowić wymierny opór dla złodzieja. Nie oszukujmy się, nie istnieją drzwi nie do sforsowania, natomiast czynnikiem jest czas przebycia zabezpieczeń, tak byśmy mieli czas powiadomić policję, a ta miała czas na przybycie i zainterweniowanie.

Skarby w podziemiach

Dbajmy również o swój dobytek w piwnicy. Drzwi do niej powinny być solidne, ale też nie sprawiać wrażenia kosztownych, gdyż to mogłoby niepotrzebnie wywołać wzbudzić podejrzenie rabusia. Oczywiście, najlepiej nie składować niczego kosztownego w piwnicy, ale nawet to, co mamy chrońmy należycie. Zamiast kupować tanie, łatwe do sforsowania kłódki, kupmy kłódkę wrzecionową, która mocno utrudnia, a częstokroć uniemożliwia dokonanie włamania złodziejowi, który nie posiada aż tak bardzo specjalistycznego sprzętu.

Na końcu porada dla tych, którzy posiadają rowery. Pozostawienie ich na klatce schodowej, nawet przypiętych zapięciem typu u-lock nie gwarantuje, że po kilku godzinach nie pozostanie z naszego roweru jedynie rama bez kół i osprzętu. Rower mimo wszystko należy trzymać w mieszkaniu. Więcej porad na temat dbania o poczucie komfortu i bezpieczeństwa, znajdziecie tutaj.

 

 

 

 

 
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.