Atrakcyjne nieruchomości na Łotwie.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 482 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 307 | Data: 09.10.12 | 0 komentarzyW każdym kraju są szczególnie prestiżowe lokalizacje, które przyciągają najbardziej zamożnych inwestorów. Na Łotwie takim miejscem jest Jurmała, miejscowość położona 10 kilometrów na północ od Rygi.


W każdym kraju są szczególnie prestiżowe lokalizacje, które przyciągają najbardziej zamożnych inwestorów. Na Łotwie takim miejscem jest Jurmała, miejscowość położona 10 kilometrów na północ od Rygi. Uzdrowiskowy charakter osiedli, wchodzących w skład tego kurortu, wabi nie tylko najbardziej zamożnych Łotyszy. Miejscowość jest jednym z ulubionych miejsc pobytu wielu obywateli z Federacji Rosyjskiej, którzy kupują tam nieruchomości. Dom w Jurmali jest synonimem statusu majątkowego posiadacza. Mniej zamożni decydują się na mieszkanie w Jurmali, ale również takie inwestycje kosztują krocie. 

Kłopoty finansowe, jakie przeżywała Łotwa, spowodowały pewne, naturalne przeszacowania na rynkach nieruchomości. W czasie największego rozkwitu gospodarczego w tym kraju domy w Jurmali były dla wielu biznesmenów okazją do posunięć spekulacyjnych. Takim ruchom sprzyjała polityka kredytowa łotewskich i szwedzkich banków, które bez opamiętania udzielały kredytów na cele mieszkaniowe. Pękniecie spekulacyjnej bańki pozbawiło ludzi możliwości dużych zysków i obniżyło ceny mieszkań na całej Łotwie. Najmniej jednak straciła wartość nieruchomości położonych w Jurmali.

Bogaci biznesmeni, którzy zakupili nieruchomości w tym uzdrowisku wiedzą, że są to dobrze ulokowane pieniądze, niezależnie od doraźnych trendów. Domy w Jurmali w dłuższej perspektywie nie narażają posiadaczy na straty. Kiedy gospodarka łotewska zacznie osiągać duże wzrosty, a symptomy ożywienia już się pojawiły, to nad Zatokę Ryską znów zaczną zjeżdżać milionerzy z Federacji Rosyjskiej i republik postradzieckich, którzy będą chcieli kupić sobie luksus mieszkania w tamtym rejonie, którzy będą chcieli kupić sobie luksus mieszkania w tamtym rejonie lub wybudować przepiękną rezydencję, która posłuży im przez wiele lat.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.