Brak opłat rejestracyjnych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: pismak

Czytano: 983 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 355 | Data: 20.08.12 | 0 komentarzyPolska gospodarka wspaniale sobie radzi podczas kryzysu. Polacy nie boją się kolejnych doniesień o nadchodzących problemach zachodnich państw.


Nasi przedsiębiorcy robią swoje. Naturalnie odczuwamy pewne zahamowania i wzrost cen, ale to mobilizuje nas do większej pracy w zdobywaniu pieniędzy na trudne czasy. Młodzi ludzie coraz częściej rezygnują z etatu aby założyć własną działalność gospodarczą.

To niesamowite, że nawet w najtrudniejszym okresie Polacy założyli ogromną liczbę jednoosobowych firm. Na pewno wpływ na to miało uproszczenie procedur związanych z zakładaniem działalności gospodarczej. Dzisiaj wystarczy wypełnić wniosek CEIDG-1 żeby na drugi dzień móc pracować na własne konto. Dla starszego pokolenia wszelkie formalności i opłaty były pewną zaporą w zakładaniu firmy. Obecnie sami przekonują się jak szybko można to zrobić.

Co najważniejsze zakładamy firmę zupełnie bez opłat. Wypełniając wniosek CEIDG-1 petent zgłasza się nie tylko do Urzędu Gminy, ale i do ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego. To ważne, gdyż dzięki temu nie musi składać dodatkowych wniosków w tych urzędach. Dziś musi się zgłosić do nich w celu potwierdzenia danych. Ponadto złożenie wniosku CEIDG-1 jest praktycznie wolne od opłat. Jedynie w przypadku złożenia załącznika VAT-R, przyszły przedsiębiorca musi uiścić opłatę w wysokości 170 zł.

Natomiast znikły wszystkie opłaty, które dotąd obowiązywały przy zgłoszeniu płatnika do ubezpieczeń czy też podczas wyboru przez niego formy opodatkowania. Coraz więcej osób zakłada własną firmę właśnie z powodu uproszczenia procedur i zwolnienia z większości opłat. Naturalnie nadal trzeba liczyć się z pewnymi wydatkami, ale nie są one już tak duże jak kiedyś. Wypełnienie wniosku online sprawia, że założenie firmy to kwestia jednego dnia.

Wyrobienie pieczątki i założenie konta internetowego to następne kroki następujące po założeniu firmy przez złożenie internetowego wniosku. Można śmiało powiedzieć, że każdy Polak może teraz założyć firmę w ciągu zaledwie dwóch dni.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.