Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: TJ

Czytano: 508 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 336 | Data: 15.10.12 | 0 komentarzyJeśli masz gotówkę i potrafisz cierpliwie czekać zainwestuj w kupno mieszkania. Ale nie spodziewaj się szybkiego zysku. Potrzeba 15-20 lat, żeby inwestycja zwróciła się w 100%.


 

Niemniej, jeśli wierzyć ekspertom ceny nieruchomości mają rosnąć, wobec tego twoja inwestycja może okazać się jeszcze bardziej korzystna.

Co prawda, na razie nic nie wskazuje, że ceny nieruchomości będą rosnąć. Analiza ostatnich trzech lat wskazuje, że ceny spadają (w ciągu całych trzech lat o 15%), a w ostatnim roku o 4,7 procenta. Niemniej, ma się to zmienić w 2014 roku, kiedy to ceny zaczną rosnąć. Powoduje to sytuację, że inwestycja w nieruchomości jeśli nie teraz, to za jakiś czas zacznie przynosić zyski. Zresztą, tak ulokowane pieniądze wydają się lepszym pomysłem niż trzymanie swoich oszczędności na lokatach lub funduszach inwestycyjnych. Obecna sytuacja na rynkach, gdzie z jednej strony rosnąca inflacja, z drugiej niestabilna giełda nie gwarantują bezpieczeństwa naszych pieniędzy.

Mieszkania kupowane pod wynajem w krótkim okresie nie przynoszą wielkich dochodów, ponieważ rentowność takiej inwestycji to zaledwie 4,15%. Kwota co prawda nie jest zawrotna, ale długoterminowo zacznie przynosić zyski. Szczególnie, że coraz więcej ludzi jest „skazana” na mieszkanie w dużym mieście (dostępność pracy, ciekawsze życie), ale jednocześnie nie każdego będzie stać na swoje mieszkanie (trudność uzyskania kredytu, umowy śmieciowe). To sprawia, że na wynajem będzie zawsze dużo chętnych.

Jeśli na serio planujemy zakup takiego mieszkania pamiętajmy o kilku podstawowych wytycznych. Lokalizacja to podstawa, najlepiej kupić mieszkanie blisko centrum lub w samym centrum. Cena takiego mieszkania - to oczywiste - będzie wyższa, ale na takie mieszkanie zawsze znajdą się chętni. Lepiej wyłożyć więcej pieniędzy na mieszkanie w lokalizacji gwarantującej większą szansę na sukces niż szukać na siłę najtańszego mieszkania w mało atrakcyjnej lokalizacji. Jeśli nie stać nas na mieszkanie w centrum postarajmy się kupić nieruchomość, która będzie znajdowała się blisko uczelni wyższych i komunikacji miejskiej. Dobrze by było, żeby w okolicy było trochę zieleni i tereny, gdzie można wyjść na spacer.

 

 
Podpis

TJ


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.