INWESTYCYJNY REKONESANS, CZYLI WYCIECZKA NA PLAC BUDOWY

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 528 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 472 | Data: 28.03.14 | 0 komentarzyZakup mieszkania lub lokalu użytkowego to inwestycja na wiele lat. Decydując się zarówno na zakup nieruchomości już gotowej, jak i tej w budowie musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Od czego zacząć i czemu poświęcić najwięcej uwagi?


Mając w zasięgu zainteresowań kilka inwestycji, warto sprawdzić ich lokalizację na mapie. Od razu wiemy czy dana nieruchomość znajduje się w centrum, czy na przedmieściach, czy otaczają ją same biurowce czy parki i osiedla mieszkaniowe. Zależnie od naszych preferencji i przyszłego przeznaczenia lokalu możemy wyeliminować najmniej atrakcyjne opcje. Szybki rzut oka na stronę dewelopera również pomoże – zazwyczaj zamieszczane są na niej aktualne zdjęcia budynku, placu budowy lub wizualizacje końcowego efektu prac.  

Następnie wybieramy numer dewelopera lub (jeśli taki jest podany na stronie) opiekuna klienta i umawiamy się na spotkanie. Pierwsze zapewne odbędzie się w biurze. Mamy okazję do poruszenia kilku istotnych kwestii, choćby takich jak termin zakończenia prac budowlanych i oddania lokali, zapoznanie się z dokumentacją potwierdzającą wiarygodność dewelopera itd. Szczegółowe instrukcje, jak sprawdzić inwestora krok po kroku możecie przeczytać w tym artykule.  

Kolejnym etapem będzie wizyta w miejscu inwestycji. Zwykle odbywają się one w określonych dniach i godzinach, szczególnie jeśli wybieramy się na wstępne oględziny inwestycji będącej w trakcie realizacji. W momencie wizyty klientów pewne prace budowlane ze względów bezpieczeństwa muszą zostać wstrzymane, a kierownik budowy jest zobowiązany do wyznaczenia trasy dla wizytujących nieruchomość. Wcześniejsze przygotowanie listy lokali, które chcemy obejrzeć i przedstawienie jej osobie odpowiedzialnej za zorganizowanie wizyty znacznie usprawni jej przebieg. Kierownik budowy odpowiada za bezpieczeństwo każdej osoby znajdującej się na jej terenie, dlatego przed rozpoczęciem wstępnych oględzin zostaniemy zapoznani z podstawowymi procedurami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się po placu budowy i wyposażeni w kaski ochronne. Sami również powinniśmy odpowiednio przygotować się na taką wycieczkę – założyć antypoślizgowe obuwie lub kalosze, długie spodnie i coś zakrywającego ramiona.

Teraz pora na dokładne rozeznanie terenu i okolicy - dowiedzmy się jakie budynki znajdują się w sąsiedztwie, czy planowana jest budowa nowych, a jeśli tak to jakich (biurowce, fabryki, bloki mieszkalne), jak zagospodarowano przestrzeń, gdzie będą znajdować się parkingi i pojemniki na odpady. Będzie to miało wpływ na komfort przyszłego mieszkania lub pracy.

Jeżeli odwiedzamy inwestycję już ukończoną warto zwrócić uwagę na technikę wykonania, standard wykończenia, zagospodarowanie przestrzeni i możliwości jej aranżacji. Dowiedzmy się jakich materiałów i surowców używano do budowy, jak rozmieszczono instalację, czy do lokalu przypisane są miejsca parkingowe i pomieszczenia gospodarcze. Spytajmy również o popyt na pozostałe lokale. Źle świadczy o deweloperze jeżeli nikt nie interesuje się oferowanymi przez niego lokalami, ponadto nie ma nic gorszego niż egzystencja w na wpół pustym budynku. Jeśli zainteresowanie nieruchomością jest duże -  wiemy przynajmniej, że będziemy mieli sąsiadów.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.