Jak wynająć i się nie naciąć?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 685 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 424 | Data: 12.06.12 | 0 komentarzyWynajęcie mieszkania to często jedyna alternatywa dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na kupno własnego M. na co zwracać uwagę, aby nie naciąć się na bubel lub nieuczciwego wynajmującego?


Nigdy nie wynajmuje się mieszkania „w ciemno”. Zawsze przed dokonaniem wyboru należy dokładnie obejrzeć lokal. Oczywiście, estetyka jest bardzo ważna, ale to nie wszystko. Należy zwrócić uwagę na techniczną stronę nieruchomości – sprawdzić stan różnych instalacji: gazowej, elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej. Jeśli tego nie zrobimy, może okazać się, że będziemy mieszkać w lokalu, gdzie ciągle wyskakują korki lub zalewany sąsiada z dołu z powodu nie szczelnej rury. Stan okien, jeśli jest słaby, da o sobie znać jesienią i zimą. Drewniane, stare okna są nieszczelne – silny wiatr i mróz będą przenikać do wnętrza a wtedy bardzo trudno ogrzać mieszkanie – zużywa się wiele energii a efekt jest marny. Zanim zdecydujemy się na wynajem, należy dowiedzieć się, co wchodzi w skład wyposażenia mieszkania. Niektóre są bardzo dobrze umeblowane i posiadają wszystkie niezbędne sprzęty AGD – lodówkę, pralkę, mikrofalówkę a nawet zmywarkę i czajnik elektryczny. Jednak czasami można trafić na mieszkanie, które trzeba częściowo umeblować samodzielnie lub dokonać drobnych remontów, na przykład malowania ścian – należy ustalić z właścicielem kto ponosi koszty napraw i drobnych remontów.

Aby zyskać pewność, że wynajmujący nie wypowie umowy z dnia na dzień, a my nie zostaniemy wyrzuceni na bruk, trzeba podpisać umowę najmu. Taka umowa chroni interesy obydwu stron, więc nikt nie powinien mieć obiekcji, aby ją tworzyć. Powinna zawierać informacje dotyczące stron transakcji – dane osobowe spisane z dowodów tożsamości. W części dotyczącej mieszkania muszą znaleźć się informacje dotyczące okresu wynajmu, okresu wypowiedzenia, wyposażenia mieszkania oraz kaucji. Dobrze jest spisać protokół odbioru mieszkania, który zawiera spis całego wyposażenia.

Zanim podpiszemy umowę trzeba upewnić się kto jest właścicielem mieszkania do wynajęcia wrocław. Czasami zdarzają się sytuacje, że umiera starsza osoba a jedno z dzieci przejmuje mieszkanie. Ale jeśli mieszkanie ma jeszcze nieuregulowany status, i nie wiadomo kto jest jego spadkobiercą, to mogą z czasem pojawić się problemy.

Aby mieszkać w komfortowych warunkach, warto przyjrzeć się sąsiadom oraz położeniu mieszkania. Hałaśliwi sąsiedzi mogą okazać się zmorą, więc dobrze zrobić mały wywiad środowiskowy dotyczący mieszkańców bloku czy kamienicy. Natomiast od jakości skomunikowania osiedla z innymi częściami miasta zależy to, ile czasu będziemy tracić na dojazd do pracy, do szkoły, do centrum. To ważne jeśli nie posiadamy samochodu.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.