W centrum miasta czy poza nim?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 481 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 432 | Data: 10.10.12 | 0 komentarzyDom to najważniejszy element naszego życia. Wybranie odpowiedniego miejsca, w którym planujemy dom wybudować lub kupić jest chyba najtrudniejszą decyzją w życiu.


Wiąże się to zawsze z ogromnym wkładem pieniędzy, przemyśleń wszystkich domowników i czasem poświęconym na dopełnienie drobnych szczegółów.

Szukając mieszkania dla swojej przyszłej rodziny, pomieszczenia na biura wreszcie miejsca na własną działalność; zadajemy sobie pytanie na początek - co lepsze: mieszkanie na obrzeżach dużego miasta, czy może w centrum. Zależności do rozpatrzenia jest kilka!

Na pierwszy rzut oka ludzie wybierają cetrum. Są plusy mieszkanie w samym środku miasta-łatwa i szybka komunikacja w różne rejony miasta, ciekawe miejsca oddalone od naszego domu o zaledwie kilka minut piechotą, dostep do sklepów, galerii handlowych itp. Nie dla wszystkich jednak takie natężenie ludzi i hałasu w jednym miejscu jest do wytrzymania.

Wszystko zależy od naszego usposobienia. Dla spokojnych ludzi na pewno lepsze okażą się obrzeża. Miasto zawsze niesie za sobą pewne zmęczenie, przed którym pragniemy uciec w weekendy. Wtedy spokojny dom daleko od tego hałasu będzie chyba najlepszy.


Najważniejsze to szczerze zastanowić się nad tym, gdzie planujemy spędzić resztę życia? W centrum miasta, czy w spokojnej dzielnicy pod miastem, analizując wszystkie plusy i minusy. Niektóre miasta mają dobrą sieć obwodnic, dzięki którym można bardzo szybko dostać się do centrum, inne wręcz przeciwnie. Jeżeli przykładowo szukamy nowego lokalu do wynajęcia we Wrocławiu nie musimy sie o to martwić. Warto zatem zatrzymać się przy tym temacie troszkę dłużej. Od tego bowiem zależy, ile czasu bedziemy potrzebowali na dojazd do pracy, przedszkola czy przyszłych szkół dzieci. O ile wieczorem po pracy po godz. 18.00 jesteśmy w stanie dostać się do domu w kwadrans, o tyle w ciągu dnia może nam to zająć nawet 4 razy tyle. Oczywiście wszystko można zorganizować ale lepiej pomyśleć nad tym wcześniej.

Z kolei jeżeli nie mamy samochodu, sprawdźmy trzy razy dojazdy od naszego zamieszkania do centrum, żeby póżniej nie okazało się, że będziemy skazani wyłącznie na taksówki, które pożrą nasz portfel.


Jeżeli mamy stałe zatrudnienie i raczej nie planujemy zmieniać pracy, starajmy się poszukać mieszkania w okolicy naszego obecnego zatrudnienia. Zaoszczędzimy masę czasu, pieniędzy i nerwów. Oczywiście praca nie zawsze jest wybierana na całe życie, ale jeśli uda nam się odnaleźć takie miejsce, gdzie popracujemy nawet kilka lub kilkanaście lat to super.

Punktów do analizy jest jak widać wiele. A to tylko początek! 


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.