Z biurem, a jednak bez prowizji?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 692 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 307 | Data: 01.03.14 | 0 komentarzyWielu sprzedających i potencjalnych kupców nieruchomości deklaruje, że dla zaoszczędzenia nawet niewielkiej sumy pieniędzy zrobi wszystko. Jednocześnie rezygnuje z pomocy pośredników nieruchomości, a to jak się okazuje duży błąd!


Podczas inwestycji w mieszkanie staramy się ograniczyć niepotrzebne koszty do minimum. To logiczne, zważywszy na to, ile pieniędzy musimy wydać podpisując umowę zakupu.

Prowizja, którą w takiej sytuacji mielibyśmy spłacić pośrednikowi nie jest oczywiście pożądana.

Co ciekawe napotykając na wiele trudności w rezultacie i tak decydujemy się na skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Dlaczego?

Od niedawna agenci nieruchomości stosują inna metodę pobierania prowizji. Do tej pory kwota ta bardzo często spadała na kupujących co zdecydowanie zniechęciło ich do współpracy z nimi. Obecnie w celu zwiększenia popytu na rynku nieruchomości agencje postanowiły pobierać opłatę za znalezienie kupca od sprzedającego nieruchomość.

Taka tendencja w zachowaniu pomiędzy agencjami a sprzedającym nieruchomość najbardziej widoczna jest oczywiście w dużych miastach. Tam lista ofert z prowizjami agentów nieruchomości dla sprzedających stanowi nawet jedną czwartą ofert.

Dlaczego kuszą?

Klienci, którzy decydują się na zakup mieszkania i widzą ofertę 0% prowizji oczywiście zerkają na nią przychylniejszym okiem. To właśnie dlatego tego typu transakcje coraz częściej kuszą poszukujących nieruchomość.

Najczęściej wymieniane plusy korzystania z usług biur nieruchomości:

Agencje posiadają szereg wyselekcjonowanych ofert, z których możemy wybrać najlepszą dla siebie, dopasowaną indywidualnie do swoich potrzeb,

Agencje dysponują bardzo dużą bazą ofert bez potrzeby poszukiwań w Internecie,

Agencje zapewniają bezpieczeństwo podczas dopinania szczegółów transakcji oraz fachową poradę w wielu kwestiach,

Agencje bardzo często pomagają nam podczas negocjacji cenowych.

 

Wreszcie nie stawiajmy prowizji na równi ze złem ostatecznym. Dobry agent nieruchomości z pewnością będzie w stanie zapracować na swoją prowizję, a koszt poniesiony przez nas nie pójdzie na marne.

Podobne wpisy także tu: http://magruk.pl/mdm-od-podszewki/

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.