Zalety wirtualnych biur nieruchomości

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 687 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 363 | Data: 26.09.13 | 0 komentarzyCoraz więcej osób decyduje się na działalność z wykorzystaniem Internetu. Rozwiązania te można praktycznie spotkać na każdej płaszczyźnie życia, także w zakresie szeroko rozumianych biur nieruchomości.


Większość osób wychodzi z założenia, że biura nieruchomości to przede wszystkim jednostki, które pośredniczą pomiędzy kupującym lub wynajmującym określony lokal mieszkalny czy użytkowy, a osobą decydującą się na sprzedaż bądź wynajem.

Najbardziej popularne są wciąż propozycje stacjonarne, choć w ostatnim czasie można zauważyć, że coraz więcej potencjalnych właścicieli biur decyduje się na prowadzenie placówki wirtualnej, pozwalającej na realizację większości zadań w sposób zdalny.

Z całą pewnością jest to alternatywa nader korzystna pod względem ekonomicznym, ponadto dana osoba może dostosować godziny pracy do własnych możliwości czasowych. Z  całą pewnością są to niepodważalne zalety wirtualnego biura nieruchomości, należy jednak pamiętać, że istnieje również kilka mniej pozytywnych aspektów. Oczywisty jest fakt, iż znajdujące się w ofercie danej jednostki propozycje powinny oddawać rzeczywisty stan przedmiotowej nieruchomości, a to wymaga bezpośredniej wizyty i wizytacji nieruchomości. Dokumentacja fotograficzna we współczesnych czasach jest bardzo prosta, wystarczy posiadać aparat cyfrowy oraz umiejętność podstawowej obróbki zdjęć.

W rzeczy samej jest to zadanie bardzo proste i nieskomplikowane, dające jednocześnie wiele wymiernych i widocznych efektów, przede wszystkim wizualnych. Co prawda przeważająca większość potencjalnych klientów oczekuje od agenta nieruchomości nie tylko obszernych i szczegółowych informacji, rady, ale przede wszystkim obecności podczas bezpośredniej wizytacji przedmiotowej nieruchomości. Jest to działanie oczywiste i konieczne, pozwalające na obiektywną weryfikację stanu faktycznego danej nieruchomości. Należy także pamiętać, że biura nieruchomości powinny być wyposażone w odpowiednie narzędzia pracy, czego doskonałym potwierdzeniem jest aparat cyfrowy. 

Zdjęcia wykonane w obrębie przedmiotowej nieruchomości w czytelny i widoczny sposób mogą zobrazować jej charakter i walory, stając się jednocześnie dowodem działań prowadzonych przez biuro nieruchomości. Warto dodać, że jednostki wirtualne funkcjonują praktycznie całą dobę, co w praktyce oznacza, że z ich zasobów można korzystać w dowolnym momencie.

Jesli interesujesz się nieruchomościami to zobacz tutaj:

http://wiem.net.pl/dlaczego-rynek-wtorny-dla-wielu-jest-lepszy/
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.