O rury też trzeba dbać!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 533 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 325 | Data: 17.05.13 | 0 komentarzyO wszystko trzeba dbać, o rury także. Zasada wydaje się prosta, a jednak, często okazuje się, że kanalizacja w domu zostaje zapchana. Wówczas wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach, a użytkowanie jest utrudnione.


Ratunkiem jest udrażnianie kanalizacji. Łódź oraz inne większa miasta oferują wiele firm, które za opłata pomogą mam „odetkać” system sanitarny. Są jednak sposoby, które sprawią, że problem ten w ogóle nie będzie miał miejsca. Wśród środków chemicznych, które najczęściej się stosuje wymieniać należy „kreta”. Gdy go zabraknie lub nie stać na nas na jego kupno (chemia wcale nie jest taka tania!) możemy użyć zwykłej sody oczyszczonej, która ma podobne działanie. Wystarczy napełnić garnek wodą i ją zagotować. W tym czasie należy wsypać do rur odpływowych sodę oczyszczoną, która ma potwierdzone właściwości neutralizujące brzydkie zapachy, o jakie nietrudno w kuchni czy łazience. W trakcie gotowania się wody, soda rozpuści nagromadzony tłuszcz i sprawi, iż światło rur powiększy się. Zagotowaną wodę wlej do rur i poczekaj około dziesięciu minut – mieszanka wody z sodą zrobi swoje. Po takim „zabiegu” można wlać do rur jeszcze szklankę wybielacza do rur. Wówczas można mieć pewność, że pozbędziemy się wszystkich zarazków i pleśni.

609_3449789.JPG

Często zapominamy o kanalizacji

Zlew, umywalka czy prysznic to sprzęty sanitarne, z których korzysta się codziennie. Z tego względu należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i odkażaniu kanalizacji. Jak często warto zadbać o rury? Przyjmuje się, że raz w miesiącu lub raz na dwa wystarczą. Innym domowym sposobem na pozbycie się brzydkich zapachów jest soda i ocet. W przeciwieństwie do środków chemicznych ich opary nie są dla człowieka szkodliwe. Do zlewu czy umywalki wystarczy wsypać sodę, a po pięciu minutach zalać szklanką octu winnego i zatkać odpływ zatyczką. Efekt? Czyste i odetkane rury! To takie proste, ale wiele osób zupełnie o tym zapomina – czyści umywalkę z zewnątrz, zapominając o jej wnętrzu.
Podpis

Domowa mądrala


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.