Odkurzacz dla alergika - jaki wybrać

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jacekjot

Czytano: 781 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 307 | Data: 09.10.14 | 0 komentarzyAlergia to prawdziwa plaga XXI wieku. Ocenia się, że tylko w Europie cierpi na nią ponad 15 milionów osób. W Polsce ten problem dotyczy niemal co 10 dziecko w Polsce. Sytuacja jest poważna, a walka z alergenami do łatwej nie należy.


Mało kto wie, że przeciętne mieszkanie nawet 100 metrowe generuje rocznie od kilku do kilkunastu kilogramów kurzu. To niezwykle groźne siedlisko alergenów, a używając tradycyjnego odkurzacza nie tylko nie zmniejszamy liczby alergenów w powietrzu, ale przeciwnie, kilkukrotnie je jeszcze zwiększamy! Użycie specjalnych filtrów wodnych lub HEPA znacznie ogranicza ich ilość, ale nie eliminuje całkowicie. Wyjściem z impasu może być montaż odkurzacza centralnego.

Nie wkurzać powietrza!

W przypadku tradycyjnych odkurzaczy mamy do czynienia z taką sytuacją, że kurz wraz drobinami brudu wessany zostaje wessany przez rurę do worka odkurzacza, po drodze jednak miesza się on z powietrzem. Powietrze to następne jest wydmuchiwane z odkurzacza z powrotem do pomieszczenia. W efekcie zamiast mniejszej liczby alergenów w powietrzu, jest ich znacznie więcej, niż było.

Odkurzacze centralne

Mimo tak dużego problemu z alergią w Polsce, wciąż mało się mówi o sposobach jej zwalczania. Jednym z takich sposobów jest właśnie odkurzacz centralny. Na czym zasadza się jego skuteczność? Przede wszystkim na tym, że wsysane powietrze nie wraca już w to samo miejsce, ale jest odprowadzane na zewnątrz budynku. Ponadto prędkość z jaką powietrze jest tłoczone przez rurę uniemożliwia osadzanie się zanieczyszczeń na ściankach rury.

Instalacja systemu

Odkurzacz centralny składa się z jednostki centralnej oraz instalacji rur, które prowadzą do każdego z pomieszczeń. Rury te zakończone są w ścianach specjalnymi gniazdkami, do których podłącza się rurę odkurzającą z odpowiednią nasadką. Ponieważ centrum odkurzacza znajduje się w którymś pomieszczeniu gospodarczym, oprócz higieny, zyskujemy również ciszę.

Łyżka dziegciu

System odkurzania centralnego ma jednak jedną podstawową wadę. Jest dosyć kosztowny. Instalacja bowiem może kosztować nas nawet kilka tysięcy złotych. Niestety, za higienę trzeba płacić.

 
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.