Ogród


1: Daj sobie pomóc – wybieramy odkurzacz do liści
Zakup odkurzacza ogrodowego może wydawać się zbędnym wydatkiem, bowiem tę samą pracę możemy wykonać przy pomocy grabi. Sprzęty tego typu mają jednak szereg zalet, które ułatwią i przyśpieszą prace porządkowe w naszym ogrodzie.

2: Sprawdzone metody na utrzymanie porządku w ogrodzie
O zachowanie właściwego porządku powinniśmy dbać nie tylko w naszym domu, ale również w ogrodzie. W ciepłe dni spędzamy tam sporo czasu, dlatego warto zapewnić sobie jak najlepsze warunki do odpoczynku. Odpowiednia organizacja ułatwi nam także prowadzenie prac ogrodowych.

3: Najlepsza rozrywka na świeżym powietrzu – ogrodowy plac zabaw
W ciepłe dni nasze pociechy chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają różnego rodzaju atrakcje, dlatego place zabaw w parkach są bardzo oblegane. Jeżeli mamy możliwość, to warto zaaranżować takie miejsce w naszym ogrodzie.

4: Jak dbać o basen ogrodowy?
Basen w przydomowym ogrodzie jest niezastąpiony w czasie letnich upałów. Coraz częściej decydujemy się na postawienie przed domem basenu, z którego będziemy mogli swobodnie korzystać. Aby jednak czerpać z kąpieli jak najwięcej radości, warto zadbać o czystość wody i samego basenu.

5: Kiedy warto rozważyć zakup domku ogrodowego?
Domek ogrodowy to nie tylko dobre rozwiązanie dla osób nie posiadających wystarczającej ilości miejsca w obrębie domu, na przedmioty gospodarcze niezbędne do pielęgnacji ogrodu. Odpowiednio pomalowany i urządzony może służyć jako letni domek zabaw dla dzieci.

6: Maj: Zrób prace porządkowe w ogrodzie. Sadzimy pierwsze rośliny z pojemników
Maj jest pierwszym miesiącem intensywnych prac dla wszystkich ogrodników. To w tym miesiącu rośliny będą mogły wygrzewać się w pierwszych, naprawdę ciepłych dniach z temperaturą na poziomie przeszło 20°C, a przy tym uniknąć ostatnich przygruntowych przymrozków, które mogły zdarzać się jeszcze na przełomie marca i kwietnia.

7: Meble ogrodowe – sposób na udany wypoczynek
Ogród to wspaniałe miejsce do wypoczynku zarówno czynnego, jak i biernego. Zieleń oraz świeże powietrze powoduje, że z przyjemnością spędza się w nim czas niezależnie czy jest to niewielki ogródek przydomowy, czy ogródek działkowy. Jak sprawić, aby to miejsce nabrało jeszcze bardziej relaksacyjnego charakteru?

8: Targi Gardenia 2014 już za nami
Gardenia to rodzaj roślin z rodziny marzanowatych, ale nie tylko. Dla wszystkich mających cokolwiek wspólnego z ogrodnictwem, warzywnictwem i kwiaciarstwem Gardenia to jedno z najważniejszych wydarzeń tej branży w Polsce. Targi o tej uroczej nazwie odbyły się mianowicie w Poznaniu w dniach 27 lutego – 1 marca.

9: Mieć własny ogród
Dla niejednej osoby własny dom na pięknej działce jest marzeniem. Zgiełk miast i duszność mieszkań męczy coraz więcej osób. Widać wyraźnie po statystykach, że w ostatnich latach coraz więcej ludzi znowu przenosi się zamiast na obrzeża lub nawet na odleglejsze wioski aby móc spędzać wolny czas w spokoju i z dala od tłumów.

10: Samodzielne zajmowanie się ogrodem - każdy to może robić!
Aranżacje wnętrz to nie wszystko, z czym spotkać się musi właściciel domu. Często przychodzi potrzeba zaopiekowania się swoim ogrodem, co niekoniecznie jest zadaniem łatwym, szczególnie dla osób niezaznajomionych z zasadami ogrodnictwa i pielęgnacji roślin.


Strona 1 z 13
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.