Ogród


111: Ogrody barokowe a angielskie
Zbudować czy zorganizować ogród możemy na mnóstwo sposobów. Wertując także podręczniki historii albo książki dotyczące historii sztuki znaleźć możemy mnóstwo cennych faktów opisujących architekturę ogrodową a także symbolikę ogrodu.

112: Ziołowy ogród na parapecie
Świeże zioła w kuchni, to dla wielu aktywnych pań i panów domu dodatek do potraw niezbędny. Bazylia, koperek, mięta, oregano – właśnie tak! A co powiecie na kuchenny parapet wypełniony tymi wszystkimi aromatycznymi ziołami? Jego stworzenie wcale nie jest takie trudne. Przekonajcie się sami!

113: Nadchodzi wiosna a wraz z nią nowy sezon ogrodniczy
Już niedługo znowu usłyszmy stare i dobrze nam znane wiosenne i letnie hałasy, mianowicie hałasy kosiarek. To prawda, ze mogą być bardzo denerwujące i nierzadko prowadzą do sporów między sąsiadami… ale w końcu zwiastują wiosnę. Poza tym wszyscy ogrodnicy długo czekali na „swój sezon”.

114: Ogród przyjazny dzieciom
Jeżeli zajmujemy się aranżacją ogrodu, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, jak ważne jest to, aby był on także przyjazny małym dzieciom, jeśli zależy nam na tym, aby mogły one w nim bezpiecznie spędzać swój czas.

115: Sezonowe prace w ogrodzie
Mimo, że tereny zielone wymagają opieki przez cały rok, to można mówić o pewnej sezonowości. Projektowanie ogrodów to praca całoroczna, ale zadbanie o nawadnianie (instalacja systemów) albo odśnieżanie to już typowo sezonowe zajęcia.

116: Traktorki i kosiarki komunalne czyli co?
Każdy z nas, lubi do czasu do czasu iść na dłuższy spacer do parku lub po prostu w nim posiedzieć i odprężyć się. Lubimy również, gdy takie miejsce jest czyste i zadbane, wtedy o pełen relaks nie trudno. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś, jak właściciele parków, dbają o ich niemal idealny wygląd?

117: Śnieg - niebezpieczny biały puch.
Śnieg sypiący się z nieba podczas zimowych dni może być bardzo piękną ozdoba naszego świata, jednak powinniśmy pamiętać również o tym, że mimo swojego piękna jest on bardzo niebezpieczny dla każdego dnia. Oczywiście mowa tu o niebezpieczeństwach podczas poruszania.

118: Narzędzia ogrodnicze dla początkujących
Dla osób dopiero zaczynających przygodę z ogrodnictwem problemem może być nie tylko zorganizowanie harmonogramu prac, ale także ich wykonanie, bo przecież teoria i praktyka nie zawsze idą w parze. Aby praca była możliwe jak najlżejsza, trzeba uzbroić się w dobre narzędzia ogrodnicze.

119: Jak zaaranżować taras?
Taras to miejsc strategiczne na mapie naszego ogrodu. Właśnie to miejsce jest granicą między domem a ogrodem, więc musi być odpowiednio zaaranżowany, aby pasował i do ogrodu, i do domu.

120: Jak zaaranżować ogród w stylu wiejskim?
Ogród to miejsce, które ma przynosić ukojenie dla starganych zmysłów i jednocześnie cieszyć oczy, wszak zieleń ma na zmęczone oczy zbawienny wpływ. Aby nasz ogród zachwycał, trzeba wcześniej zaplanować jego wygląd.


Strona 12 z 13
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]  

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.