Daj sobie pomóc – wybieramy odkurzacz do liści

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 520 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 453 | Data: 08.08.14 | 0 komentarzyZakup odkurzacza ogrodowego może wydawać się zbędnym wydatkiem, bowiem tę samą pracę możemy wykonać przy pomocy grabi. Sprzęty tego typu mają jednak szereg zalet, które ułatwią i przyśpieszą prace porządkowe w naszym ogrodzie.


Zachowanie w ogrodzie porządku wymaga od nas dobrej organizacji pracy i systematyczności. Większość prac możemy już zautomatyzować, wykorzystując różnego rodzaju sprzęty. W ogrodach z dużą liczbą drzew niezbędny może okazać się odkurzacz do liści, którego zalety na pewno z biegiem czasu docenimy.

 

Odkurzacz do liści i zadań specjalnych

Może się wydawać, że odkurzacz jest sprzętem wykorzystywanym tylko jesienią, kiedy z drzew spadają liście. Jego podstawową funkcją jest ich zbieranie, jednak w pracach porządkowych przydaje nam się przez cały sezon. Każdemu ogrodnikowi zdarzyło się zapewne grabienie liści, które zakończyło się niepowodzeniem. Wystarczy podmuch wiatru i całą pracę należy zaczynać od początku. Odkurzacz do liści nie tylko ułatwia wykonywanie tej żmudnej czynności, ale przede wszystkim ją przyśpiesza. Z pomocą tego sprzętu możemy dotrzeć nawet w trudno dostępne zakamarki naszego ogrodu i zaprowadzić tam porządki. W prosty i szybki sposób zbierzemy z ogrodu nie tylko liście, ale także gałęzie, szyszki, żołędzie czy resztki skoszonej trawy. Z tarasu, chodnika i i podjazdu usuniemy natomiast zbędny piasek i żwir. W pracach ogrodowych sprawdzają się urządzenia wyposażone w młynki. Wszystkie odpady, które lądują w worku, są dokładnie rozdrabniane. Dzięki temu zajmują mniej miejsca, więc worek jest bardziej wydajny i nie musimy go tak często opróżniać. Rozdrobnione w taki sposób odpady możemy przeznaczyć na kompost.

 

Jaki odkurzacz najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie?

Odkurzacze ogrodowe mają zminimalizować nakład pracy potrzebnej przy porządkowaniu ogrodu oraz pozwolić na oszczędność czasu. Warto zatem kupić urządzenie, które będzie te zadania wypełniać. Do małego ogrodu nie warto kupować sprzętu o dużej mocy, z której i tak nie skorzystamy, a tylko niepotrzebnie przepłacimy. Ze zbieraniem niewielkiej ilości liści i odpadów poradzą sobie odkurzacze elektryczne o małej mocy. Na większych powierzchniach i w ogrodach z dużą liczbą drzew liściastych poleca się pracę z odkurzaczem spalinowym. Do naszych potrzeb powinniśmy dopasować moc urządzenia – im będzie większa, tym szybciej odkurzacz będzie zasysał odpady. Równie istotnym parametrem będzie dla nas waga, aby przy dłuższym użytkowaniu noszenie sprzętu nie było męczące i zbyt obciążające. Najczęściej spotykamy się z modelami, których waga waha się od 4 do 6 kilogramów. Większość z nich posiada pas do przewieszenia przez ramię, jednak możemy wybrać również wersje przystosowane do noszenia na plecach, a nawet na kółkach.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.