Kiedy warto rozważyć zakup domku ogrodowego?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 521 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 363 | Data: 30.07.14 | 0 komentarzyDomek ogrodowy to nie tylko dobre rozwiązanie dla osób nie posiadających wystarczającej ilości miejsca w obrębie domu, na przedmioty gospodarcze niezbędne do pielęgnacji ogrodu. Odpowiednio pomalowany i urządzony może służyć jako letni domek zabaw dla dzieci.


Dodatkowe miejsce na narzędzia ogrodnicze, a także inne sprzęty używane tylko podczas sezonu letniego przyda się także osobom posiadającym działki ogrodowe lub domy letniskowe. Przed zakupem warto zastanowić się ile miejsca do przechowywanie potrzebujemy oraz jaką przestrzeń ogrodu zająć. Przy małych ogrodach uważajmy żeby nowy obiekt rozmiarem i kształtem nie przytłoczył otoczenia. Należy się też zastanowić czy potrzebne nam są okna oraz drewutnia.

Drewniane domki ogrodowe

Wybór drewnianego domku wiąże się z potrzebą odpowiedniej konserwacji. W sprzedaży znajdują się już gotowe, zaimpregnowane obiekty. Decydując się na niezabezpieczony, sami wybieramy rodzaj ochrony. Pamiętajmy, że drewno narażone będzie na zmienne warunki pogodowe, promienie słoneczne oraz wilgotność.

Sposoby konserwacji drewna

Jeśli chcemy zachować wygląd naturalnych desek warto sięgnąć po lakierobejcę. W ofercie sklepów znajdziemy lakierobejce barwiące na dany kolor, lub chroniące przed zmianą koloru pod wpływem promieni UV. Jeśli decydujemy się na farby należy wcześniej zapoznać się z ich właściwościami. Akrylowe szybciej schną, olejne są bardziej wydajne i lepiej znoszą działanie wody oraz promieni UV. Dostępne są również specjalistyczne impregnaty chroniące drewno przed pleśnią, grzybem, a nawet owadami.

Ogrodowy domek dla dzieci

O domku na drzewie marzył każdy z nas. Odpowiednio pomalowany i urządzony domek ogrodowy może w pewnym stopniu spełnić to dziecięce marzenie. Jeśli w ogrodzie nie planujemy placu zabaw przyda się miejsce, w którym dzieci będą się mogły bezpiecznie bawić. Ciekawie pomalowany i urządzony domek zapewni maluchom atrakcje nawet w deszczowe dni. Można podzielić domek na kilka pomieszczeń, powiesić firankę w oknie, urządzić kuchnię i salon. Wyposażeniem domku, oprócz zabawek, mogą być też zużyte lub nie potrzebne nam już przedmioty np. garnki lub dywaniki. Dzieci zazwyczaj wolą używać do zabawy „prawdziwe” przedmioty.

 

Niezależnie czy planujemy użyć domek jako schowek na narzędzia, czy jako miejsce zabaw dla dzieci, pamiętajmy aby był funkcjonalny i bezpieczny. Ważna jest również dobra impregnacja, chroniąca przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

 
Podpis

Hania007


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.