Kosiarki ręczne w każdym domu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 713 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 380 | Data: 25.06.13 | 15 komentarzyMieszkając w domu jednorodzinnym i mając piękną działkę musimy posiadać taki sprzęt jak kosiarka ręczna. Dzięki niej możemy być pewni, że nasz trawnik będzie co jakiś czas równo skoszony.


Należy dbać o to szczególnie jeżeli nie chcemy mieszkać w zarośniętym miejscu, a niestety trawa rośnie bardzo szybko.

Wybierając kosiarki ręczne musimy kierować się zwłaszcza kilkoma ważnymi aspektami. Pierwszy to będzie oczywiście cena konkretnego sprzętu, a kolejna to marka i wielkość silnika. Niestety kosiarki pożerają prąd lub benzynę. Nie wiadomo co w dzisiejszych czasach jest bardziej opłacalne więc tu możemy zdać się na własna intuicję.

Mimo tego, że kosiarki nazywane są ręcznymi nic nie ma w nich dziwnego. Nie musimy chodzić z kosą i własnoręcznie ścinać trawę. Wystarczy lekkie popychanie sprzętu i toczy się on na kółkach. Trzeba przyznać, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego z nas.

Jeżeli mamy równą powierzchnię na działce koszenie trawnika będzie sprawiało samą przyjemność. Kosiarki ręczne zaliczane są do najtańszych sprzętów tego typu. Ceny mają różny zakres i uzależnione są przede wszystkim od rodzaju silnika oraz elementów, z których zbudowana jest maszyna. Ważna jest również marka, która w wielu przypadkach sprawia niemałe kontrowersje. Chodzi tu głównie o to, ze wiele osób twierdzi, że cena jest tylko za markę.

Niektóre mają tak wyrobioną renomę, że ich sprzęty nawet się nie porównują do innych. Nie bez znaczenia są te różnice w cenie na sklepowych półkach. Jeżeli jakaś firma produkuje bardzo dobry sprzęt to będziemy mieli pewność, że za jakiś czas nie będziemy musieli udać się z nim do salonu napraw. Niestety tak jest w przypadku tych bardzo tanich maszyn. Kusząco niska cena za jakiś czas może okazać się wielkim bublem, który nie jest nawet naprawialny.

Takie przypadki bardzo często mają miejsce. Okazuje się później, że gdybyśmy dołożyli trochę więcej funduszy teraz cieszylibyśmy się świetnym sprzętem. Przed zakupem warto pomyśleć jaka kosiarka nam wystarczy. Jeżeli działka nie jest duża i trawnik nie zajmuje dużej przestrzeni nie musimy mieć wielkiego sprzętu. Wystarczy mała kosiarka, która będzie poręczna i lekka w obsłudze.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.