Mieć własny ogród

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Kat

Czytano: 523 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 347 | Data: 18.11.13 | 0 komentarzyDla niejednej osoby własny dom na pięknej działce jest marzeniem. Zgiełk miast i duszność mieszkań męczy coraz więcej osób. Widać wyraźnie po statystykach, że w ostatnich latach coraz więcej ludzi znowu przenosi się zamiast na obrzeża lub nawet na odleglejsze wioski aby móc spędzać wolny czas w spokoju i z dala od tłumów.


Oczywiście jeśli własny dom to musi być z ogródkiem, a najlepiej z dużym ogrodem. Jednak stworzenie pięknego i funkcjonalnego ogrodu jest sprawą równie trudną jak wbudowanie samego domu. W przypadku domu trzeba wziąć pod uwagę wielkość działki, planowaną wielkość bryły budynku, jej konstrukcję, rozkład pomieszczeń i wiele innych czynników. Projektując ogród należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które wykwalifikowany fachowiec powinien wziąć pod uwagę.

Dziedzina zwana często jako architektura krajobrazu to sztuka, która użyta bez odpowiedniej wiedzy zmarnuje przestrzeń a w rękach zawodowca zmieni bagno w piękny ogród.

Sa w Polsce profesjonaliści tacy jak Pracownia Sztuki Ogrodowej, zajmujący się projektowaniem ogrodów od wielu lat, którzy chętnie dzielą się wiedzą: http://www.pracowniasztukiogrodowej.pl/publikacje.html,

oraz prowadzą kursy z architektury krajobrazu: http://www.pracowniasztukiogrodowej.pl/kursy.html.

Specjaliści radzą: najpierw przedstaw swoje potrzeby a potem spełnij je przy pomocy architektury krajobrazu.

Tak więc przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należałoby spisać wszystkie oczekiwania i określić funkcje jakie miałby spełniać ogród. To jest właśnie początek projektowania ogrodu. Warto mieć przed sobą choćby poglądową mapę działki z naniesionym domem i innymi elementami stałymi, które są we właściwych miejscach. Poza budynkiem mieszkalnym mogą to być obiekty takie jak altana, studnia, zewnętrzny garaż bądź drzewa. Na mapie warto rozrysować wstępnie co chciałoby się mieć w ogrodzie i narysować to we właściwym miejscu. Często zdarza się, że koncepcje i plany domowników nakładają się i wtedy trzeba poszukać kompromisu. Konsultacja lub korzystanie z usług firm zewnętrznych daje dużo większe możliwości. Profesjonaliści chętne doradzą jak najlepiej rozmieścić przyszłe miejsca wypoczynku i zabawy.

Fachowcy uwzględnią położenie ogrodu względem kierunków świata, skonfrontują planowaną zieleń z występującym podłożem i sprawdzą szereg innych czynników.
Podpis

Pracownia Sztuki Ogrodowej


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.