Na jakie rośliny lecznicze warto postawić?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 619 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 316 | Data: 30.04.13 | 0 komentarzyNasz ogród to jeden z niewielu kawałków ziemi, który możemy dowolnie zagospodarować. Niektórzy tworzą z niego ogród ozdobny, inni ogród warzywny, a jeszcze inni hodują w nim rośliny lecznicze. I dziś właśnie zajmiemy się trzecim przypadkiem. Oto kilka naszych leczniczych propozycji, które warto mieć w ogrodzie.


Babka szerokolistna
Zapewne dla wielu z Was babka szerokolistna była pierwszym własnym opatrunkiem. To właśnie ona tamowała niewielkie rany podczas wielogodzinnych zabaw na podwórku. Ale nie tylko z tego powodu warto ją mieć pod ręką. Otóż napar z ususzonych liści ma właściwości wykrztuśne oraz przeciwzapalne. Co więcej, pomoże także w zwalczaniu bakterii i wirusów.

 

Nagietek lekarski
Nagietek ma wiele wyjątkowych właściwości. Doskonale sprawdza się jako środek przeciw oparzeniom, stanom zapalnym, a także nadciśnieniu. Można go także stosować jako środek na pomagający w przypadku wrzodów.

 

Żywokost lekarski

Żywokost lekarski to jedna z najstarszych roślin lekarskich, która dzięki zawartości wapnia pomaga przy regeneracji złamanych kości

 

Szałwia
Szałwia bardzo dobrze radzi sobie z bakteriami oraz w przypadku dezynfekcji. Powszechnie znana jest także jako środek do płukania jamy ustnej.

 

Róża pomarszczona
Róża jest rośliną posiadają działanie napotne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz rozkurczowe. Płatki rośliny pomocne są w sytuacji zwalczania wszelkich problemów z krążeniem (m.in. zaburzeń krążenia).

 

Czarny bez
Czarny bez jest niezastąpiony m.in. przy przeziębieniach i gorączkach. Podobnie jak szałwia, jest także stosowany do płukania jamy ustnej.

 

Krwawnik
Ostatnią z prezentowanych roślin jest krwawnik. Do czego może być przydatny? Chociażby w walce ze stanami zapalnymi gorączką oraz przy alergiach. Krwawnik działa także pobudzająco, dlatego należy go stosować w stonowanych ilościach. Co więcej, może być także pomocny w przypadku schorzeń układu pokarmowego.

 

Powyższe przykłady to tylko kilka możliwości posadzenia roślin, które przydadzą się jako dodatek do domowej apteczki. Pamiętajmy jednak, że jeśli rośliny mają nam pomagać, my także musimy je odpowiednio chronić.

 


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.