Najlepsza rozrywka na świeżym powietrzu – ogrodowy plac zabaw

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 429 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 391 | Data: 07.08.14 | 0 komentarzyW ciepłe dni nasze pociechy chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają różnego rodzaju atrakcje, dlatego place zabaw w parkach są bardzo oblegane. Jeżeli mamy możliwość, to warto zaaranżować takie miejsce w naszym ogrodzie.


Przydomowy plac zabaw przyda się nie tylko najmłodszym, ale jest także dużym ułatwieniem dla rodziców. Dzieci będą bawić się w jednym miejscu, nie roznosząc zabawek po całym ogrodzie i nie niszcząc innych jego części. Oczywiście żaden maluch nie wchodzi w nasze rabatki z zamiarem ich zniszczeni, jednak mali poszukiwanie przygód jeszcze nie zwracają uwagi na takie rzeczy. Warto zatem zapewnić im miejsce, w którym będą mogli się bezpiecznie wyszaleć i pobawić.

 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo...

Dla każdego rodzica najistotniejszą kwestią jest bezpieczeństwo dziecka. Plac zabaw będzie wspaniałym miejscem dla dziecka, jednak po warunkiem jego odpowiedniego przygotowania. Dzieci będą mogły bez obaw korzystać ze wszystkich atrakcji, a rodzice spokojnie im na to pozwolić. Jeżeli mamy taką możliwość, to miejsce zabaw warto usytuować w miejscu widocznym z okien domu (np. kuchni). Dzięki temu będziemy mieli nasze pociechy na oku, nawet podczas przygotowywania dla nich posiłku. Najlepszą nawierzchnią jest trawa, po której dzieci będą mogły biegać boso. Jeśli nasz plac zabaw wyposażymy jednak w większe urządzenia, to powinniśmy zadbać o nawierzchnię amortyzującą ewentualne upadki. Dobrym pomysłem jest także ogrodzenie miejsca zabaw, przynajmniej niską siatką. Dzięki temu dzieci będą miały widoczną granicę, poza którą nie powinny wychodzić. Jeżeli mamy na podwórku psa, to dodatkowo uchronimy pociechy przed nadepnięciem na niemiła niespodziankę w trakcie zabawy.

 

...i zabawa!

Wybór zabawek i atrakcji dla najmłodszych, które możemy umieścić przed domem jest coraz większy. Kupując sprzęty do zabawy kierujmy się przede wszystkim wiekiem naszych pociech, aby mogły z nich bezpiecznie korzystać i czerpały z nich radość. Najmłodsze dzieci lubią spędzać czas w piaskownicy, w towarzystwie kolorowych wiaderek, foremek i łopatek. W marketach możemy kupić gotowe już piaskownice z drewna lub tworzyw sztucznych. Warto wybrać model z pokrywą, która uchroni piasek przed zabrudzeniami. Dla nieco starszych dzieci świetną rozrywką są zawsze huśtawki, zjeżdżalnie i drabinki do wspinania. Najmłodsi uwielbiają także zabawy w wodzie, więc w lato warto wystawić na podwórku dmuchany lub rozporowy basem, w którym dzieci będą mogły się popluskać.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.