Sprawdzone metody na utrzymanie porządku w ogrodzie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 692 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 406 | Data: 07.08.14 | 0 komentarzyO zachowanie właściwego porządku powinniśmy dbać nie tylko w naszym domu, ale również w ogrodzie. W ciepłe dni spędzamy tam sporo czasu, dlatego warto zapewnić sobie jak najlepsze warunki do odpoczynku. Odpowiednia organizacja ułatwi nam także prowadzenie prac ogrodowych.


Porządkowanie ogrodu wymaga od nas sumienności i cierpliwości. Nikt przecież nie lubi poświęcać czasu na zgrabywanie liści, które i tak następnego dnia znowu lądują na ziemi. Narzędzia z których korzystaliśmy po skończonej pracy najchętniej odłożylibyśmy na bok i udali się prosto na leżak. Warto jednak wykształcić w sobie nawyk odkładania rzeczy na miejsce i regularnego porządkowania ogrodu.

 

Porządki regularne i sezonowe

Aby nasz ogród prezentował się pięknie przez cały rok, powinniśmy dbać o regularne porządki. Przed rozpoczęciem wiosny oraz po zakończonym sezonie warto poświęcić nieco więcej czasu na generalne sprzątanie. Meble ogrodowe wymagają okresowej konserwacji, podobnie jak oczko wodne czy basen. W  okresie wiosenno-letnim powinniśmy pamiętać o systematycznym koszeniu trawy i nawadnianiu jej. Regularnej pielęgnacji wymagają także nasze grządki z warzywami, aby nie przysłoniły ich chwasty i nie zaatakowały szkodniki. Jeżeli niespecjalnie przepadamy jednak za plewieniem i pielęgnacją roślin, to nie decydujmy się na gatunki wymagające dużo pracy. Efekt może być bowiem odwrotny do założonego – niezadbane rośliny będą tylko szpeciły nasz ogród. Systematyczność w porządkowaniu zapewni nam sobie estetyczny i czysty ogród, w którym z ochotą będziemy spędzać wolne chwile.

 

Wszystko na swoim miejscu

Dobrym pomysłem na organizację ogrodu jest wydzielenie w nim stref z określonym przeznaczeniem. Dzięki temu łatwiej będzie nam zapanować nad chaosem, bowiem na mniejszych przestrzeniach łatwiej o utrzymanie porządku. Sporym ułatwieniem jest posiadanie domku na narzędzia lub osobnego pomieszczenia w piwnicy czy garażu. W zależności od powierzchni, możemy trzymać tam uporządkowane narzędzia (każde powinno mieć swoje stałe miejsce) oraz większe sprzęty. Takie pomieszczenie przyda nam się szczególnie zimą, kiedy do środka możemy schować meble, węża ogrodowego czy taczkę. Docenią je także rodzice – zamykane pomieszczenie da nam pewność, że niebezpieczne narzędzia nie dostaną się przypadkowo w ręce naszych pociech, które w ogrodzie szukają dodatkowych wrażeń. Nie kupujmy także niepotrzebnych sprzętów, których nie będziemy wykorzystywać, a będą zabierały miejsce. Wybierajmy tylko takie narzędzia, które są nam niezbędne w pielęgnacji ogrodu.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.