Targi Gardenia 2014 już za nami

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: kerek

Czytano: 520 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 314 | Data: 12.03.14 | 0 komentarzyGardenia to rodzaj roślin z rodziny marzanowatych, ale nie tylko. Dla wszystkich mających cokolwiek wspólnego z ogrodnictwem, warzywnictwem i kwiaciarstwem Gardenia to jedno z najważniejszych wydarzeń tej branży w Polsce. Targi o tej uroczej nazwie odbyły się mianowicie w Poznaniu w dniach 27 lutego – 1 marca.


Gardenia to targi zarówno dla prowadzących ogrodniczy biznes jak i dla tych, którzy uprawiają przydomowe ogródki lub ozdabiają roślinami swoje balkony. Było tam wszystko od A do Z dla ogrodnictwa: od nasion, cebul i sadzonek poprzez podłoża, nawozy, środki ochrony roślin, doniczki, narzędzia i maszyny ogrodnicze po szklarnie, budynki i ozdoby do ogrodów.

Podobnie jak podczas innych imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, na Gardenii także zostały przyznane Złote Medale MTP. Było ich 11. Jeden z nich przypadł serii nawozów mineralnych Agrecol. Trzy medale trafiły do maszyn ogrodniczych: pojazdu użytkowego John Deere Gator XUV 825i oraz dwóch produktów szwedzkiej firmy Stiga: kosiarki samojezdnej Estate 6102 HW i kosiarki ręcznej Turbo 53 SE4Q B. Dwa złote krążki wyróżniły odmiany marchwi z krakowskiej firmy nasienniczej Polan: Samba F1 i Galicja F1. Pozostali laureaci to podłoże uniwersalne z mikroorganizmami Arex Greek Garden, lipa drobnolistna Simone, cebula Sopelek, kompost ogrodniczy Humostil i aerozol przeciw mszycom i przędziorkom Afik.

Warto zwrócić uwagę na pojazd Gator – zgarnia on nagrody, gdziekolwiek tylko się pojawi, a jedną z takich okazji były niedawne targi rolnicze Polagra-Premiery w Poznaniu. Sama ekspozycja Gardenii była bogata w maszyny marek kojarzących się przede wszystkim z rolnictwem: John Deere, Kubota, McCormick czy Fendt. Były też mikrociągniki Goldoni i Shibaura, ładowacze gospodarcze Kramer, wózki widłowe, ciągniki jednoosiowe, glebogryzarki, kosiarki i wiele innych.

Kto ma ogród lub trawnik o powierzchni przekraczającej możliwości ręcznych kosiarek i innych maszyn, powinien pomyśleć o mikrociągniku – małej i zwrotnej maszynie nadającej się praktycznie do wszystkich prac. Duży wybór używanych mikrociągników (ponad 900 ogłoszeń) jest na portalu Agriaffaires: http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/1/mikrociagnik.html.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.