Rodzaj kotła a koszty utrzymania domu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 1611 razy | Kategoria: Ogrzewanie i wentylacja | Ilość słów: 301 | Data: 11.04.16 | 0 komentarzyWybór rodzaju ogrzewania bardzo często jest decydujący dla ustalenia rocznych kosztów utrzymania domu. Ma to więc ogromne znaczenie dla domowego budżetu.


Rosnące ceny paliw kopalnych sprawiają, że opłaty za ogrzewanie budynków są największymi wydatkami mieszkaniowymi, zarówno w rozliczeniach ogromnych spółdzielni mieszkaniowych, jak również zwykłych właścicieli domków jednorodzinnych. Sercem każdego sytemu grzewczego jest oczywiście kocioł. Od jego parametrów i rodzaju paliwa zależy wysokość rachunków, jakie przyjdzie regularnie płacić inwestorowi.

Różnorodność kotłów

Na rynku dostępnych są setki różnych kotłów centralnego ogrzewania. Oferowane są modele na paliwa stałe, kotły olejowe lub gazowe kotły tradycyjne lub kondensacyjne. Każdy z nich ma swoje zalety oraz wady. Bardzo często wybór rodzaju kotła zależy od możliwości zorganizowania paliwa. Jedną z najpopularniejszych metod ogrzewania domów jednorodzinnych są kondensacyjne kotły gazowe.  Dzięki zwiększonej sprawności, pozwalają na zwiększenie oszczędności z tytułu ogrzewania domu. Najbardziej ekonomiczne są kotły opalane gazem ziemnym. LPG jest bowiem znacznie droższym rozwiązaniem.

Najtańsze są kotły na węgiel. Relatywnie niewiele musimy wydać na zakup kotła i paliwo również należy do najtańszych. Niestety tego typu urządzenia są najbardziej kłopotliwe w obsłudze. Nawet w przypadku kotłów wyposażonych w specjalny podajnik dozujący dopływ węgla, groszku lub brykietów energetycznych konieczne będzie regularne uzupełnianie paliwa. Niestabilna sytuacja na rynkach paliw płynnych sprawiła, że coraz mniej ludzi jest zainteresowanych ogrzewaniem domów olejem. 

Decydując się na nowy kocioł, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie powyższe okoliczności, żeby później nie zaskoczyły nas rachunki za ogrzewanie. Wiadomo, że dokonując takiego zakupu mamy nadzieję na długą eksploatację urządzenia, więc powinniśmy być zadowoleni z jego pracy.
Podpis

MCE - kotły na węgiel i inne paliwa


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.