Uszczelnianie okien

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 592 razy | Kategoria: Ogrzewanie i wentylacja | Ilość słów: 289 | Data: 04.09.14 | 0 komentarzyRosnące ceny paliw stosowanych do ogrzewania domów i mieszkań sprawiają, że coraz więcej osób stara się maksymalnie zabezpieczyć pomieszczenia mieszkalne przed utratą ciepła.


Ściany są izolowane styropianem lub watą szklaną, a okna i drzwi wypełniają uszczelki gumowe lub uszczelki silikonowe. Oczywiście z nowoczesnych okien eliminowane są wszelkiego rodzaju mostki termiczne, którymi może uciekać drogocenne ciepło. Specjaliści szacują, że dobrze ocieplony i uszczelniony dom może dać nawet o połowę niższe rachunki. Warto o tym pamiętać, kiedy kupujemy okna i drzwi, a także przygotowując się do zimy.

Nowoczesne rozwiązania z systemach okiennych

Współczesne systemy okienne są produkowane z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych. W zależności od technologii, w jakiej są wykonane okna oraz konkretnego profilu stolarki, należy dobrać odpowiednie uszczelki gumowe lub silikonowe. Trudno zliczyć bogactwo profili oraz wielkości, grubości i właściwości fizycznych uszczelek gumowych. Inne wykorzystywane są do okien drewnianych, inne do plastikowych, a jeszcze inne do okien wykonanych z aluminium. W zależności od rodzaju szczelin stosuje się gumy lite lub gumy porowate, które wypełniają powierzchnię dzięki swojej sprężystości. Uszczelki gumowe są najczęściej stosowane w wersji samoprzylepnej.

Właściwości fizyczne silikonu sprawiają, że jest doskonałym materiałem do produkcji uszczelnień okiennych.  Uszczelki silikonowe stanowią dzisiaj niemal połowę wszelkich materiałów tego typu. Silikonowe uszczelki do okien najczęściej oferowane są w formie bezolejowej. Delikatne uszczelnienia szyb zazwyczaj wykonane są z tego materiału.  Kolorowe silikony są również używane do spoinowania szczelin montażowych powstających po wpasowaniu okna.

Uszczelnienia okienne są bardzo istotnym elementem wpływającym na ich właściwości izolacyjne. Natomiast trzeba również pamiętać, że przy tak szczelnych oknach konieczne jest częste wietrzenie pomieszczeń, aby zachować zdrowe powietrze w domu.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.