Pełnosezonowy balkon

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 689 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 354 | Data: 27.10.14 | 0 komentarzyWielu osobom się wydaje, że w okresie jesienno-zimowym balkony do niczego się nie przydają, że stoją bezczynnie strasząc wszystkich swoim wyglądem. Nic bardziej mylnego. Sezon czy nie sezon, na balkonie zawsze może być ciekawie.


To od nas zależy, jak go zagospodarujemy, czy będziemy chcieli tam przebywać czy raczej nasz balkon będzie zupełnie niewykorzystany. Jak przystroić balkon, żeby był piękny jesienią i zimą? Udekorować balkon po sezonie można naprawdę niezwykle. Oto zestaw inspiracji, które pomogą przemienić wasze balkony w miejsca niezwykłe. 

 

Każdy z nas może zorganizować sobie „pełnosezonowy” balkon. Pamiętajmy, że o każdej porze roku sprawdza się zieleń. Jeśli mowa o balkonach z funkcją całoroczną to warto wiedzieć, iż część balkonu musi być zimozielona. Istnieją odporne odmiany iglaków, które przetrwają każdą zimę. Do tego celu warto jednakże zakupić jak największe pojemniki, a dodatkowo powinniśmy je wyłożyć od wewnątrz ociepleniem. Świetnie się tu sprawdza folia bąbelkowa. Pamiętajmy także o dobrej ziemi i regularnym podlewaniu, ale przy dodatnich temperaturach.

 

Jesienny balkon pięknie wygląda, gdy znajdują się na nim stojące donice, równie ciekawe będzie się prezentował bluszcz, który możemy puścić po ścianie lub po barierce. Jak stojące donice, to również mogą nam przypaść do gustu drzewa w odmianie karłowatej. W ogóle świetnie wyglądają na balkonie małe drzewka. Gdy opadną im liście możemy je udekorować światełkami.

 

Warto w skrzynkach zasadzić trawy ozdobne. Ciekawie się przebarwiają, natomiast szron zimą na pewno doda im urody. Tam, gdzie mieliśmy letnie kwiaty, na jesień ich miejsce mogą zająć chryzantemy, które wytrzymują lekkie mrozy. Odpowiednie są też wrzosy, które nawet, gdy wyschną dalej zachwycają kolorem. Warto także ustawić na balkonie donice z kosodrzewiną i karmnikiem na patyku. Takie miejsce na pewno zainteresuje ptaki, co pozwoli nam je obserwować.

 

Ciekawie będzie się prezentował pieniek, który będzie nam służył jako stolik. Na balkonie możemy zrobić także sezonową spiżarnię. Jeśli tylko mamy balkon, na który nie będzie dostawała się woda (odsłonięty od deszczu) to zdecydowanie powinniśmy przechowywać na nim warzywa i owoce. Wyglądają wspaniale w drewnianych skrzyniach.
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.