Praca w domu? Multum obowiązków

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 680 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 331 | Data: 02.11.14 | 0 komentarzyCodzienne życie pani domu, czyli kobiety, która nie pracuje zawodowo wbrew pozorom wcale nie jest łatwe. Wiele osób w tym przede wszystkim wielu mężczyzn uważa, że kobieta, która zajmuje się domem i wychowywaniem dzieci ma wiele wolnego czasu i tak naprawdę nic szczególnego nie robi.


Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Kobieta, która jednocześnie zajmuje się domem i wychowuje małe dzieci często wykonuje więcej czynności niż niejedna osoba aktywna zawodowo.

 

Trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że wychowywanie małych dzieci łączy się chronicznym niewyspaniem. Już sam ten fakt sprawia, że kobieta może nie być tak efektywna jak by chciała. Ponadto małe dzieci wymagają nieustannej uwagi a przecież w międzyczasie trzeba jeszcze wykonać wiele innych czynności. Plan dnia typowej pani domu zwykle jest bardzo napięty. Dzień zaczyna się bardzo wcześnie zwykle razem z momentem obudzenia się dzieci. Trzeba przygotować śniadanie dla męża oraz wyszykować dzieci, jeśli chodzą do przedszkola czy szkoły. W dzisiejszych czasach nawet stosunkowo duże dzieci nie chodzą same pieszo do szkoły tylko zwykle trzeba je odwieźć.

 

Po drodze jest czas na szybkie zakupy. Później, chociaż pobieżne posprzątanie mieszkania i już nadchodzi czas, gdy trzeba przygotowywać obiad. Gotowanie zajmuje zdecydowanie najwięcej czasu, jeśli chodzi o czynności domowe, szczególnie, jeśli kobieta ma ambicję podawać domowe i samodzielnie przygotowywane posiłki. W międzyczasie trzeba wykonać pranie, prasowanie, karmić dzieci. Po obiedzie trzeba także pozmywać. Po południu przychodzi czas na krótki spacer z dziećmi oraz zakupy lub załatwianie innych spraw, takich jak wizyta u pediatry czy opłacanie rachunków.

 

Niedługo po powrocie męża z pracy trzeba przegotowywać kolację, później znów zmywanie, czytanie dzieciom bajek, czy wspólne odrabianie lekcji i przygotowania do snu. Jak widać typowa pani domu cały dzień jest na nogach i tak naprawdę zwykle nie ma w ogóle czasu dla siebie, czy nawet na spokojną rozmowę z mężem. Niestety w Polsce ciągle jeszcze praca pani domu jest niedoceniania a to właśnie kobiety czuwają nad domowym budżetem oraz sprawną organizacją życia rodzinnego.

a może dla rozluźnienia zajrzysz tutaj
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.