FAQ przeprowadzki

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: PI

Czytano: 675 razy | Kategoria: Przeprowadzki | Ilość słów: 365 | Data: 16.06.13 | 14 komentarzyChociaż nie przydarzają się bardzo często, to bez wyjątku wywołują duże emocje oraz stres. Chodzi przecież nasze meble oraz pozostałe cenne rzeczy. Zależy nam na ich bezpiecznym przetransportowaniu do nowego lokum. Jak zatem się do tego optymalnie przygotować, aby potem uniknąć przykrych niespodzianek?


Warto zatrudnić firmę transportową chociażby do przenoszenia i transportu ciężkich przedmiotów. Aby oszczędzić kręgosłup można też zlecić firmie pełne zapakowanie i rozpakowywanie.

Aby ułatwić proces przeprowadzki należy:

- przygotować nowe mieszkanie: zamontować wszystkie półki, tak aby transport mebli był sprawny, należy je pogrupować,
- przygotować wystarczającą ilość pudeł różnej wielkości i worków. Kartony możne także za w czasu dostarczyć firma przeprowadzkowa,
- do pudeł pakować trzeba książki i przedmioty kuchenne, do worków natomiast materiały: ubrania, pościel,
- warto pakować się metodycznie, rozpoczynając od przedmiotów, bez których można się obejść w starym mieszkaniu.

Zawsze kilka pudeł musimy pozostawić sobie na koniec, ponieważ przedmioty, które będą do zapakowania w ostatniej chwili (na przykład naczynia po śniadaniu, czajnik, kosmetyki, pościel) posiadają zdolność do  mnożenia się!
- ciężkie rzeczy (na przykład książki) warto pakować w mniejsze kartony,

Przeprowadzkę musimy zaplanować tak, aby przypadała w okresie właściwym zarówno ze względu na pogodę oraz wybrać firmę, która zapewni bezpieczny transport mebli.

Pamiętajmy, aby przedstawiciel firmy przeprowadzkowej, z której usług korzystamy, pojechał z nami na wizję lokalną oraz sporządził dokładny kosztorys na piśmie (żeby nie okazało się, że koszt nagle wzrósł).

Firmy przewozowe oferują często demontaż, przygotowanie urządzeń do przewozu, a nawet pakowanie, przewóz oraz rozpakowanie i ponowne zmontowanie, a niekiedy również przyłączenie urządzeń hydraulicznych i elektrycznych. Jeżeli pragniemy zaoszczędzić, warto samemu  zmontować meble oraz przyłączyć urządzenia elektryczne, pozostawiając firmie przewozowej tylko transport oraz wniesienie sprzętu. Pamiętajmy jednak, że w tym wypadku firma przewozowa nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne wypadki i uszkodzenia. Niektóre z firm specjalizują się nie tylko w przeprowadzkach domowych, ale także posiadają w zakresie swoich usług przeprowadzki biur. Okazuje się, że to niezwykle skomplikowany proces i profesjonalna firma sprawnie sobie poradzi nawet z dużą ilością urządzeń i dokumentów, właściwie je grupując i przewożąc w stanie nienaruszonym.


Podpis

Przeprowadzki Poznań
przeprowadzki-poznan24.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.