Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Justyna

Czytano: 573 razy | Kategoria: Przeprowadzki | Ilość słów: 282 | Data: 31.08.11 | 0 komentarzyPrzeprowadzka dla wielu osób jest wydarzeniem stresującym, wszak nie robimy tego na co dzień. Trzeba pamiętać, żeby zabrać wszystko, w dodatku przydałoby się przypilnować ekipę, która sprzęty i meble przetransportuje. Jak zabrać się do przeprowadzki, żeby nie osiwieć i niczego nie zniszczyć?


Z pewnością trzeba ją zaplanować odpowiednio wcześnie. Szukanie firmy przewozowej na ostatnią chwilę sprawi, że nie będziemy mieli rozeznania w rynku, łatwo więc możemy przepłacić. Decydując się już na usługi którejś, pamiętajmy, aby sprawdzić, czy posiada ubezpieczenie. Następnym krokiem jest obejrzenie mieszkania i miejsca, do którego się wprowadzamy przez przedstawiciela firmy, który oceni, jaki będzie koszt usługi – pozwoli to na uniknięcie niespodzianek, typu „jednak musimy zapłacić więcej”. Dobre firmy przeprowadzkowe będą posiadały nie tylko samochód przystosowany do przewozu rzeczy o dużych gabarytach, ale również będą posiadały materiały do pakowania, w tym folie bąbelkowe, papier do pakowania i inne, pozwalające na zabezpieczenie.

Jeszcze przed wykonaniem usługi należy podpisać umowę, w której zawarte będą wszystkie punkty, za które będziemy musieli zapłacić, żeby nie okazało się, że płacimy również za coś, czego wcześniej nie uzgadnialiśmy.

Samo pakowanie powinno przebiegać według określonego schematu. Wszystkie rzeczy, które mogą się stłuc, powinny zostać starannie owinięte w papier i dodatkowo zabezpieczone folią bąbelkową. Na sam koniec do samochodu powinny powędrować rzeczy pierwszego użytku, żeby nie było problemów z ich rozpakowaniem. Ważne jest też podpisanie wszelkich kartonów, czy worków, żeby szukanie potrzebnych rzeczy nie trwało wieki.

Dobrym pomysłem okaże się również selekcja tego, co pakujemy. Może okazać się, że będzie tak wnikliwa, iż zabierzemy się samochodem „na jeden raz”, a niepotrzebne rzeczy możemy oddać ludziom, którzy bardziej ich potrzebują.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.