Studencie, szukasz mieszkania w Krakowie?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 562 razy | Kategoria: Przeprowadzki | Ilość słów: 324 | Data: 14.12.12 | 0 komentarzyStudia to najprzyjemniejszy czas w życiu. Dopiero na studiach okazuje się jak potrafimy być samodzielni. Z daleka od rodziców zaczynamy nasze samodzielne funkcjonowanie w dużym mieście.


Kraków to najlepsze miasto studenckie. Z pewnością duży wpływ na ten fakt ma jego bogata historia. Kraków to miasto z tradycjami w zakresie nauczania akademickiego. Dlatego o miejsca na tutejszych uczelniach ubiega się co roku kilka tysięcy osób.


Po zakończonej rekrutacji, każdy ze studentów szuka odpowiedniego lokum, które będzie drugim domem przez co najmniej pięć lat. Część żaków znajdzie miejsca w akademikach, których w grodzie Kraka jest sporo. Jednak nie każdy będzie miał tyle szczęścia. Zdecydowania większość studentów musi rozpocząć poszukiwania mieszkania w Krakowie.


Sposobów na znalezienie „mety” jest sporo. Po pierwsze można wykazać się sprytem znajdując mieszkanie z ogłoszenia w lokalnej prasie. Pamiętać musimy, że takie ogłoszenia nie posiadają zdjęć i przyjemne, przestronne mieszkanie w centrum może okazać się zapyziałą norą na drugim końcu Krakowa. Dogodnym sposobem na znalezienie mieszkania w Krakowie z pewnością będzie Internet. Tutaj ogłaszają się nie tylko właściciele wielkich, drogich apartamentowców, ale także studenci poszukujący współlokatora. Warto skorzystać z takiej okazji. Często w ten sposób zawiązują się przyjaźnie na całe życie. Kolejnym sposobem na znalezienie idealnego studenckiego lokum jest  poinformowanie znajomych o kłopocie. Możemy zrobić to bezpośrednio lub ogłosić na portalu społecznościowym. Zaangażowanie znajomych może być strzałem w dziesiątkę. Poczta pantoflowa nie od dziś jest świetnym sposobem na rozwiązanie studenckich problemów. Bardziej leniwi studenci mogą skorzystać z uprzejmości znajomych i przez jakiś czas „zainstalować” się u nich, o ile mamy cierpliwych przyjaciół. Innym sposobem na znalezienie mieszkania w Krakowie jest udanie się do agencji pośrednictwa nieruchomościami dla studentów. Takie biura zajmują się tylko i wyłącznie obsługą studentów, dlatego skorzystanie z ich usług nie będzie dużym kosztem.Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.