Przygotowanie domu do zimy – zacznij już teraz

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 1036 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 410 | Data: 06.06.14 | 0 komentarzyNiskie temperatury powietrza, które niestety każdego roku utrzymują się przez kilka miesięcy mogą prowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń samego domu


Pęknięcia na ścianach, szczeliny w izolacji domu czy odpadający, pękający tynk to tylko niektóre z uszkodzeń, jakie mogą wyrządzić niskie temperatury. Należy jednak wiedzieć o tym, że części z tych zniszczeń można uniknąć, a przynajmniej można skutecznie obniżyć ich skalę, dzięki temu, że najważniejsze prace zabezpieczające dom przed mrozem wykonamy wiosną lub latem.' Pamiętajmy o tym, by upewnić się czy dane prace nie musza być uprzedzone walką o pozwolenie na budowę (więcej o tym).

To najlepsze miesiące w ciągu roku, kiedy możemy spokojnie przeprowadzić tego rodzaju prace. Malowanie, tynkowanie, wymiana okien na nowe, wypełnienie poszczególnych szczelin czy wymiana dachu przeprowadzane w czasie letnich miesięcy, przyniosą zimną bardzo dobre efekty.


Zanim jednak przystąpisz do pracy, której efektem będzie zabezpieczenie domu na zimę, musisz wiedzieć, jakie prace należy wykonać. W tym celu bardzo dokładniej przyjrzyj się swojemu domowi. Pamiętaj jednak o tym, że niektóre z prac, które zabezpieczą Twój dom przed zimną może wykonać niestety dopiero późną jesienią. Z całą jednak pewnością wymianę uszkodzonych elementów dachu należy przeprowadzić latem.

Podobnie jak położenie nowej warstwy tynku, wykonanie termoizolacji czy pomalowanie ścian domu ochronną farbą. W tym czasie możesz również zdecydować się na naprawę instalacji grzewczej. Jeśli już wcześniej zauważyłeś, że Twoje ogrzewanie nie działa tak jak powinno, to właśnie letnie miesiące są najlepsze do tego, aby je naprawić. Wiosną lub latem zaleca się również uszczelnienie wszelkich pęknięć w ścianach, uszczelnienie wszelkich pęknięć oraz dziur, które niestety zimną, bądź też późną jesienią mogą stać się atrakcyjnym miejscem dla wielu szkodników, które bardzo chętnie zadomowią się w Twoim domu.

Natomiast czyszczenie komina, czy wyczyszczenie rynien z wszelkich liści oraz innych zanieczyszczeń należy wykonać późną jesienią. W tym czasie zaleca się odłączenie węży ogrodowych, i ocieplenie kranów, oraz wszelkich rur, które w niskich temperaturach mogą niestety pęknąć. Jak więc możesz się przekonać pracy jest bardzo dużo, a jej zakres zależy przede wszystkim od tego, jak poważne są poszczególne uszkodzenia. Z całą jednak pewnością, im wcześniej zacznie się przygotowywać dom do zimy, tym mniej szkód zostanie wyrządzonych przez niskie temperatury.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.