Remont i wykończenie wnętrz


151: Okna i drzwi na celowniku
Decydując się na wymianę stolarki otworowej w całym domu lub jej zakup do nowo wybudowanego domu należy bardzo dokładnie przekalkulować planowaną inwestycję. Trzeba pamiętać, że nasz wybór będzie towarzyszył nam przez długie lata.

152: Aby przymocować do ściany ciężki przedmiot należy wiedzieć, że …
Mocowanie ciężkich przedmiotów do ściany nie jest wcale takim banalnym zadaniem, jak mogłoby się tu wydawać. Aby nagle drogi, ciężki telewizor nie spadł nam ze ściany, należy dobrze go przymocować. Dobrze, to znaczy jak? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

153: Jak zapobiegać powstawaniu wilgoci?
Każdy z nas zdaje sobie sprawę ze szkodliwego działania wilgoci. Jest ona przyczyną pojawiających się na powierzchniach, szkodliwych dla zdrowia, grzybów i pleśni.

154: Ścianka ze szklanych pustaków układana „na sucho”
Jak każdą czynność remontową czy budowlaną, także tę rozpocząć należy od zgromadzenia wszystkich materiałów, które będą nam niezbędne w pracy. Do wybudowania ścianki ze szklanych pustaków potrzebne więc będą (poza szklanymi pustakami oczywiście) specjalny klej, sylikon, łączniki kątowe, poziome i pionowe listwy obwodowe oraz pionowe i poziome łączniki.

155: Malowanie i gruntowanie ścian zewnętrznych
Pierwsze i najważniejsze to odpowiednie przygotowanie powierzchni, którą zamierzamy pomalować. Należy upewnić się, że ściana jest czysta i sucha, że nie ma na niej śladu grzybów, pleśni czy porostów.

156: Podłogi drewniane- powiew luksusu
Marzy Ci się podłoga drewniana, której urok i estetyka urzeka oraz daje uczucie ciepła i przytulności? Czy nie nurtowało Cię pytanie jak to jest poczuć kawałek swojej “osobistej” natury pośród tej całej masy plastiku i betonu?

157: Odnawiamy elewację budynku
O tym, że nasz dom jest naszą wizytówką, nie trzeba nikogo przekonywać. Ludzie oceniają nas często bardzo powierzchownie, również, o dziwo, po fasadzie budynku, w którym mieszkamy. Choćby miał piękne wnętrza, a elewacja będzie brzydka i odrapana, każdy pomyśli, że nie jesteśmy dobrymi gospodarzami.

158: Jak uszczelnić okna?
Jeżeli nie posiadamy zbyt szczelnych okien, przed zimą konieczne będzie ich dodatkowe zabezpieczenie. Najwięcej ciepła bowiem uciekać będzie właśnie przez szpary znajdujące się między oknami, szybami, a framugami.

159: Instalacja elektryczna w kuchni
Tu potrzebny jest plan! Aby nie okazało się, że zmuszeni jesteśmy kuć w tynku lub godzić się na pajęczynę kabli, które zmniejszą estetykę wnętrza, należy dobrze przemyśleć rozmieszczenie instalacji elektrycznej w kuchni.

160: Jak NIE należy kłaść płytek ceramicznych
Samo kładzenie płytek ceramicznych, czy to na ścianach czy podłogach, nie jest wcale takie proste. Nie znaczy to jednak, że niemożliwe do wykonania przez amatora.


Strona 16 z 16
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]  

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.