Akcesoria i materiały potrzebne w stolarce.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Gucioslaw

Czytano: 469 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 314 | Data: 30.08.12 | 0 komentarzyArtykuł jest poświęcony narzędziom oraz akcesoriom potrzebnym do tego, aby móc samemu stworzyć mebel lub go naprawić. Przy odrobinie chęci i zapału każdy może być stolarzem.


Gdy w wyniku uszkodzeń fizycznych lub wystawienia wyposażenia meblowego na wpływ negatywnych czynników środowiskowych drewno pęka, możemy w nieskomplikowany sposób wypełnić powstały ubytek. Zaprawki, które są do tego potrzebne wykonywane są z różnorodnych rodzajów drewna, dzięki temu możemy dobrać wypełnienie pasujące perfekcyjnie do kolorystyki i faktury naszych mebli. Tak naprawione drewno będzie prezentować się doskonale, a miejsce naprawy będzie niewidzialne.

Dzięki powszechności narzędzi i materiałów potrzebnych do stolarki, dziś każdy majsterkowicz może własnoręcznie stworzyć szafkę czy półkę. Aby wyglądały ładnie i profesjonalnie, trzeba zastosować właściwą metodę łączenia drewnianych elementów. Połączenia typu lamello gwarantują trwałe zespolenie poszczególnych elementów, zachowując przy tym estetyczny wygląd i funkcjonalność. Powszechne lamelki są niezbędnym elementem wyposażenia każdego, nawet nieprofesjonalnego warsztatu stolarskiego.

Przedsiębiorstwa produkujące wyposażenie meblowe prześcigają się w wzbogacaniu swojej oferty rynkowej. Klientom oferują już nie tylko meble i elementy dekoracyjne wnętrz, ale też akcesoria potrzebne do nadania im estetycznego wyglądu m.in. fleki, zaślepki czy  łączniki łódkowe. W przypadku zleceń specjalnych klient może razem z producentem zaprojektować wymarzone meble zwracając uwagę najmniejsze szczegóły. Wykonanie takiego projektu zasadniczo zajmuje więcej czasu, ale efekt końcowy jest w 100% zgodny z życzeniami konsumenta.

Na rynku mebli konkurencja jest przebogata. Konsument ma do wyboru meble wyprodukowane z różnych tworzyw, prezentujące odmienne style i paletę barw. Równocześnie konsumenci wymagają doskonałego wykonania wszystkich elementów. Nie chcą spostrzegać punktów gdzie meble zostały skręcone, dlatego producenci stosują zaślepki w celu ukrycia śrub i wkrętów. One również muszą być doskonale dopasowane pod kątem kolorystyki mebli i materiałów, z których są wyprodukowane.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.