Aranżacja dużej łazienki

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 624 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 397 | Data: 02.07.12 | 0 komentarzyDuża łazienka daje duże pole do popisu. Nie trzeba martwić się o to, że wanna lub pralka zajmują zbyt wiele miejsca. Istnieje też możliwość poszalenia z kolorami i materiałami oraz wzornictwem.


Coraz więcej domów jest wyposażonych nie w łazienki a salony kąpielowe. Mają więcej funkcji niż zwykłe łazienki, bo służą już nie tylko do zażywania kąpieli, ale także do relaksacyjnych seansów i pielęgnacji ciała. Taka wielofunkcyjna łazienka musi być odpowiednio zaprojektowana. Czasami lepiej zdać się na wiedzę i umiejętności doświadczonych projektantów wnętrz. Jednak jeśli nie chcemy tracić pieniędzy na kupowanie projektu, możemy samodzielnie stworzyć wymarzony salon kąpielowy.

Pierwszą rzeczą, o jakiej trzeba pamiętać jest to, że w każdym dużym pomieszczeniu należy wyznaczyć strefy. Nie chodzi o to, żeby oddzielać poszczególna strefy ściankami, chociaż to nie jest wykluczone. Lepiej zrobić to w dyskretny i delikatny sposób, na przykład poprzez zastosowanie ciekawych rozwiązań architektonicznych, takich jak podzielenie podłogi na strefę drewnianą i wypłytkowaną. Część drewniana powinna znajdować się w miejscach, gdzie nie będzie narażona na bezpośrednie działanie wody, natomiast płytki muszą znajdować się w pobliżu wanny i prysznica. Miejsce, gdzie stoi sedes można odgrodzić ścianką. Bardzo modne ostatnimi czasy są luksfery, które idealnie spisują się w łazience. Strefa relaksu, czyli wanna, wanna z hydromasażem lub jacuzzi, oraz komoda i krzesło, może być delikatnie zaznaczona innym rodzajem światła. Generalnie w łazience powinno się instalować żarówki emitujące chłodne lub neutralne światło, ale w okolicach wanny można zamontować kinkiety dające rozproszone i ciepłe światło, które sprawia w dobry nastrój.

Aranżacja wnętrza łazienki nie może ograniczać się do aspektu praktycznego lub tylko do aspektu estetycznego. Należy połączyć te dwie rzeczy w możliwie najbardziej harmonijny sposób. Dlatego trzeba zadać sobie pytanie: jakie mamy wymagania wobec łazienki. Jeśli korzysta z niej cała rodzina, w której są dzieci, to łazienka powinna spełniać bardzo wysokie kryteria bezpieczeństwa. Jednymi z najważniejszych rzeczy są maty antypoślizgowe, które umieszcza się na dnie wanny oraz brodzika prysznicowego. Kolejnym genialnym zabezpieczeniem są baterie łazienkowe z termostatem, który zablokuje dopływ gorącej wody. Prócz bezpieczeństwa łazienka musi być dla dziecka atrakcyjna, więc warto wyposażyć ją w gadżety z bajkowymi postaciami – na przykład ręczniki, przybory toaletowe, kosmetyki.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.