Beton stemplowany

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 474 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 291 | Data: 30.09.14 | 0 komentarzyBeton stemplowany, w rzeczywistości jest alternatywą dla kostki brukowej, stanowiąc jednocześnie kostki brukowej bardzo dobrą imitację. Złudzenie wykonania kostki brukowej uzyskujemy wylewając beton do wcześniej przygotowanej formy.


Forma ta, wykonana jest zazwyczaj metodą pressbeton. Pressbeton, to nic innego jak inna nazwa na beton budowlany, przy czym, samo określenie stempli nawiązuje do uzyskiwania efektu stemplowania betonu w celu uzyskania złudzenia kostki.

Kostka brukowa, w odróżnieniu od betonu stemplowanego, wymaga kładzenia w częściach i łączenia dopiero na podłożu. W przypadku betonu stemplowanego, mamy do czynienia z jednolitym podłożem, któremu stemplowanie nadaje dopiero konkretny kształt. Kształty, w jakich uzyskamy beton stemplowany zależeć będą od formy, jakiej użyjemy.

Rodzaje foremek, mogą być najróżniejsze, zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiaru, nie ma co do tego reguły. Głównie, beton stemplowany, imituje takie podłoża, jak: kostka brukowa, bruk klinkierowy, piaskowiec, kamień rzeczny, czy nawet, drewniane deseczki. Wybór jednego tylko z wariantów, nie jest kwestią łatwą; przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto rozważyć, jakie są nasze potrzeby.

Potrzeby, będą tu kluczowe; inną imitację wybierze użytkownik zamierzający uzyskać efekt kostki brukowej, podczas gdy, jeszcze inne rozwiązanie, spodoba się użytkownikom, którzy zainteresowani są kamieniem łudząco przypominającym kamień rzeczny, jak ma miejsce nieraz w przypadku tworzenia obejścia oczka wodnego.

Beton stemplowany, jest rozwiązaniem tańszym niż odpowiedniki w kamieniu, a jednocześnie, warto stosować go wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości położyć kostki. Początkowo, beton jest wylany na formę. Czekamy aż się odpowiednio rozprowadzi i następnie, kolejnym ruchem jest nic innego, jak dzielenie betonu na kostki, albo, jak nazwa może zasugerować, na stemple. Stemplowanie nie jest tak czasochłonne, jak układanie kostki brukowej, podczas, gdy efekt końcowy jest jak najbardziej porównywalny.
Podpis

Beton stemplowany na planie filmu Quo Vadis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.