Gdy balkon jest w potrzebie!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 482 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 323 | Data: 18.02.13 | 0 komentarzyNa jakość i wygląd naszego balkonu ma wpływ bardzo wiele czynników: silne słońce latem, duże opady śniegu zimą, ulewne wiosny, dają mu się ostro we znaki. Doprowadzenie go do takiego stanu, by rzeczywiście wyglądał dobrze jest nie lada wyzwaniem.


W wielu przypadkach należy nawet zadbać o gruntowny remont.

Czym objawia się niszczenie naszego balkonu?

W pierwszej fazie zauważamy pękanie płytek i odspojenia. Później szybko naszym oczom ukazuje się łuszcząca farba oraz ślady rdzy. Poważna sytuacja zaczyna się jednak dopiero wówczas, gdy pęka lub wykrusza się płyta betonowa. Jakby nie było jest ona podstawą do bezpiecznego korzystania z balkonu.

Czy każde zniszczenie balkonu wymaga przeprowadzenia ekspertyzy?

Niekoniecznie. Oczywiście jeśli dysponujemy dość pokaźną suma pieniędzy możemy jak najbardziej się o nia pokusić. W innym przypadku pamiętajmy, że jest niezbedna dopiero wtedy, gdy zauważamy widoczne zmiany w konstrukcji balkonu.

Jakie są najczęstsze powody zniszczenia naszej posadzki?

Przyczyn może być kilka. Najczęściej jednak zniszczenia wywołane są wodą, która systematycznie zalewa balkon i nie ma możliwości spłynięcia z niego, przez co długi czas na nim zalega w postaci dużych kałuży.

Woda jak żaden inny czynnik potrafi skutecznie rozsadzić płytki i powodować ich pękanie.

Ponad to, czynnikiem źle wpływającym na jakość naszej posadzki balkonowej mogą być materiały budowlane nie do końca dobrej jakości.

Pamiętajmy, że raz zniszczona posadzka najczęściej nadaje się do skucia.

Gdy zniszczeniu ulega balustrada balkonu zaczyna nam grozić poważne niebezpieczeństwo. W końcu służy ona temu by np. nie wypaść z balkonu. Jeśli zatem jest źle przymocowana i chwiejna może spowodować, że po prostu wypadniemy przez nią na dół.

Zgrozą wszelkich balustrad jest również rdza, która pojawia się przy pierwszej lepszej okazji.

Odnawianie poszczególnych elementów balustardy jest dość czasochłonne. Zwłaszcza jeśli zmiany w jej fakturze pojawiaja się na wszystkich małych elementach.

Podstawowe prace konserwacyjne balustrady polegają na pokrywaniu jej całej powierzchni środkami antykorozyjnymi (dostępnymi w internetowych sklepach budowlanych).

 

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.