Instalacje domowe

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 509 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 284 | Data: 11.08.14 | 0 komentarzyRemont i wykańczanie wnętrz to poważna kwestia, która wymaga dużego zaangażowania zarówno ze strony inwestora, jak i ekipy remontowo-budowlanej, która realizuje powierzone zadania.


Inwestorzy zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest właściwe wykończenie domu. Od jakości instalacji zależy nie tylko komfort mieszkania, ale również bezpieczeństwo domowników. Zwłaszcza w przypadku instalacji gazowej i elektrycznej. Decydując się na artykuły instalacyjne (kable elektryczne, przewody, koryta kablowe, wyłączniki różnicowoprądowe) dobrej jakości i fachową ekipę, ograniczamy ryzyko występowania awarii, które mogą wiązać się ze znacznymi kosztami. Wiele osób uważa, że artykuły instalacyjne, sanitarne i materiały wykończeniowe stanowią o faktycznej jakości konkretnej inwestycji.

Poza jakością poszczególnych elementów, bardzo ważna jest odpowiednia ekipa montująca instalację. Ze względu na wymogi technologiczne, bardzo często konieczne jest fachowe przeszkolenie wykonawców. Dlatego wiele firm, oferujących artykuły instalacyjne, uzależnia udzielenie gwarancji od zatrudnienia konkretnych fachowców. Jedynie wtedy firma ma pewność, że przestrzegane były wszelkie procedury, związane z technologicznymi wymogami. Niestety wielu inwestorów stara się zaoszczędzić i wynajmuje ekipy, dla których nowoczesne materiały instalacyjne stanowią zbyt duże wyzwanie.

Niskie standardy jakościowe i fachowe sprawiają, że wiele ekip instalatorskich nie zawsze rzetelnie wywiązuje się z powierzonej pracy. Nagminną praktyką jest zachęcanie inwestorów do zakupów konkretnych materiałów bez uzasadnienia. Instalatorzy pobierający prowizje od rozprowadzonego osprzętu zamieniają się w akwizytorów i wciskają zbędne artykuły instalacyjne mniej zorientowanym klientom. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnianie renomowanych wykonawców lub przyjęcie na stałe fachowego nadzoru inwestorskiego, który będzie nadzorował od początku do końca wszystkie prace. Wtedy możemy mieć pewność profesjonalnej realizacji powierzonego zadania.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.