Jak odnowić metalową balustradę?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 546 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 414 | Data: 01.12.14 | 0 komentarzyMetalowa balustrada jest nie tylko praktyczna, ale stanowi też bardzo atrakcyjne wizualnie urozmaicenie balkonu czy schodów wewnątrz domu.Niestety, po czasie możemy mieć do czynienia z rdzą, pojawiającą się na jej powierzchni lub złuszczaniem się farby. Innym z powodów może być chęć zmiany koloru podczas ogólnej renowacji.


Niezbędne wyposażenie
- taśma malarska
- folia ochronna

- szczotka druciana
- skrobak metalowy
- papier ścierny
- pędzel płaski i pędzel okrągły
- farba podkładowa
- farba do metalu

Odpowiednie przygotowanie
Zanim przystąpimy do odnawiania balustrady, powinniśmy uprzednio zabezpieczyć posadzkę na balkonie lub podłogę wewnątrz domu przed zabrudzeniami. W tym celu należy rozłożyć na niej folię ochronną i przymocować ją przy użyciu samoprzylepnej taśmy malarskiej. Pamiętajmy o tym, że przy renowacji tego elementy będziemy pozbywać się starej warstwy farby, nakładając też nową. Niezbędne jest także wykonanie w wielu miejscach dokładnego szczotkowania, które wiąże się z powstawaniem pyłu i zabrudzeń.

Usuwanie rdzy i starej powłoki
Aby usunąć starą i zniszczoną powłokę, posługujemy się szczotką drucianą. Przy miejscach, które wymagają najmniej wysiłku, możemy użyć szczotki miedzianej. W cięższych przypadkach znacznie lepiej sprawdzi się szczotka mosiężna lub stalowa. Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się rdzy, do tego celu możemy użyć też papieru ściernego o odpowiedniej granulacji (najczęściej jest to papier o granulacji 120). Skorodowane miejsca możemy szlifować ręcznie lub za pomocą specjalnej nakładki w postaci ściernicy szczotkowej, którą mocujemy w wiertarce. Miejsca, w których rdza zdołała naruszyć strukturę metalu, czyścimy aż do momentu uzyskania w pełni czystej powierzchni. Po dokładnym usunięciu rdzy i starej powłoki, balustradę należy dokładnie odpylić i odtłuścić. Jeśli nie była ona wcześniej malowana, należy ją też zagruntować przy użyciu podkładu.

Malowanie
W przypadku balustrady, znajdującej się wewnątrz budynku możemy zdecydować się na jej pomalowanie wyłącznie warstwą farby do metalu w wybranym przez nas kolorze. Jeśli znajduje się ona na zewnątrz, należy ją wcześniej zabezpieczyć farbą podkładową o właściwościach antykorozyjnych. Powierzchnię balustrady należy malować dwukrotnie, aby osiągnąć pożądaną skuteczność. Szczególną uwagę zwracamy na trudno dostępne miejsca, które są najbardziej narażone na rdze i łuszczenie się farby – styki i kąty. Miejsca te malujemy za pomocą okrągłego pędzelka. Do pomalowania reszty powierzchni stosujemy pędzel okrągły. Właściwą farbę do metalu nakładamy po dokładnym wyschnięciu farby podkładowej. Podobnie robimy w przypadku nakładania drugiej warstwy koloru – wówczas koniecznie jest odczekania nawet około 15 godzin.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.