Jak prawidłowo zamontować bramę garażową

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Bartek

Czytano: 421 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 449 | Data: 18.03.14 | 0 komentarzyBrama do garażu to inwestycja na lata, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio ją dobrać. Dostępne w sprzedaży modele różnią się głównie konstrukcją oraz sposobem otwierania.


Podczas dokonywania wyboru warto mieć na względzie nie tylko własne preferencje czy względy estetyczne, ale - przede wszystkim - bezpieczeństwo i funkcjonalność. Należy uwzględnić także wielkość naszego auta, położenie względem ulicy oraz konstrukcję garażu.

Jaka wielkość bramy?

Bramy garażowe możemy zamawiać pod konkretny wymiar bądź zdać się na obowiązujące na rynku standardy. Drugie rozwiązanie jest oczywiście tańsze i nie wymaga zaangażowania do pomiaru fachowców. Klasyczny wymiar bramy to 2100x2700. Mowa oczywiście o garażach jednostanowiskowych, w których przechowywane mają być samochody osobowe. Jeżeli te normy nie odpowiadają naszym oczekiwaniom, zdecydujmy się jednak poprosić o pomoc specjalistę. Źle wymierzony otwór garażowy i niedopasowany do niego rozmiar bramy mogą utrudniać później parkowanie auta, doprowadzać do zalań i przecieków, a nawet sprawić, że nasz samochód padnie łupem złodziei.


Napędy garażowe

Zanim zdecydujemy się na daną bramę, warto pomyśleć także o automatyce, czyli elektronicznie sterowanym systemie otwierania i zamykania bramy. Napędy, dostępne na rynku, różnią się głównie prędkością pracy. Decydując się na jeden z nich, warto wziąć pod uwagę takie parametry jak wymiar i ciężar naszej bramy.

Obecnie równie ważna jest także opcja radiowego sterowania takim napędem przy pomocy pilota. Dzięki temu otworzymy lub zamkniemy bramę bez konieczności wysiadania z auta.

Rodzaje bram

Następnie przychodzi czas na wybór konkretnej bramy. Do wyboru mamy bramy uchylne, bramy segmentowe, bramy rolowane oraz bramy rozwierane.

Bramy uchylne to najpopularniejszy i najbardziej ekonomiczny typ. Do ich otwarcia konieczne jest jednak spore miejsce, bowiem dół wysuwa się na zewnątrz garażu. Niekoniecznie sprawdzą się zatem w przypadku niewielkich podjazdów.

O wiele lepszym rozwiązaniem będą wtedy bramy segmentowe górne lub boczne. Doskonale sprawdzą się też w przypadku garaży, wychodzących wprost na ulicę.

Bramy rolowane, zamiennie określane mianem żaluzjowych, działają na zasadzie podobnej do rolety okiennej. Zajmują najmniej miejsca, są wygodne i od razu wyposażone w napęd elektryczny.

Bramy rozwierane otwierają się z kolei na boki i chociaż jest to najstarszy typ, to powoli wychodzi on z użytku. Rozchylające się skrzydła wymagają bowiem dużo miejsca, montaż napędu nie zawsze jest możliwy, a i wygoda użytkowania pozostawia wiele do życzenia.

Niezależnie od wyboru bramy, sam montaż jest zwykle zajęciem pracochłonnym i wymagającym pewnej wiedzy, toteż lepiej ponownie zdać się tutaj na pomoc fachowców. Od tego bowiem zależy, czy nasza brama bezawaryjnie będzie nam służyć przez lata.


Podpis

P.P.H.U. DOPLER
ul. Legionów 94a
42-200 Częstochowa


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.