Jak zmienić wystrój mieszkania?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Selena86

Czytano: 2474 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 349 | Data: 15.05.12 | 7 komentarzySzukając pomysłów na piękny i oryginalny wystrój naszych mieszkań i domów, coraz więcej osób bierze pod uwagę bardzo modne obecnie fototapety.


Fototapeta ze zdjęcia to grafika wysokiej jakości, która jako tapeta zostaje naklejona na naszą ścianę, powodując oryginalne i bardzo miłe wizualnie efekty. Cena zależy od jakości oraz papieru, na którym jest wykonana.

Mimo, że cena za wysokiej jakości fototapety, może wydawać się wygórowana, to efekt końcowy rekompensuje cenę. Oszałamiająca grafika umieszczona na tapecie i wysokiej jakości papier są gwarantem oryginalnego wystroju naszego wnętrza. Oprócz zwykłych fototapet wykonanych na lateksie czy flizelinie, można kupić wykonane z PCV. Wykorzystywane są one do klejenia na drzwiach czy meblach. Materiał ten nie jest za bardzo trwały, ale kosztuje niewiele. Jeżeli nie oczekujemy od fototapety długowieczności PCV jest w sam raz. Oprócz niskiej ceny atutem takich tapet , jest to że kolory nie blakną pod wpływem warunków zewnętrznych, więc nie muszą być pokryte warstwami laminatu. PCV jest materiałem dość cienkim więc nie pokryje nierówności na ścianach, dlatego ściany powinny być wygładzone przed położeniem fototapety. Fototapety ścienne takie sprawdzają się na małych powierzchniach, niewiele osób decyduje się na fototapety na wymiar w dużych rozmiarach. Są one bardzo łatwe do przycinania wystarczy tutaj zwykły tnący ploter. Można z nich aranżować wiele ciekawych form i wzorów, czego nie robi się w przypadku fototapet winylowych czy lateksowych.

Fototapety ścienne przykleja się standardowo na klej montażowy. Od niedawna popularne stają się fototapety na wymiar, które są samoprzylepne. Dzięki formie będącej naklejką, przykleja się je przyjemniej i łatwiej niż na klej. Wystarczy oderwać folię ochronną i kawałek po kawałku przyklejać do ściany. Ściana pod oba sposoby przyklejania musi być zagruntowana i równa. Zaleca się dobre wygładzenie podłoża. Wszelkie nierówności mogą powodować, że klej nie będzie trzymał dość dobrze więc czas używania fototapety na wymiar ulegnie skróceniu. Fototapety ścienne znowu stały się modne warto pomyśleć o zmianie wystroju wnętrz.
Podpis

Fototapety ze zdjęcia


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.