Kominek w domu czy to dobra rzecz?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 617 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 387 | Data: 21.07.13 | 0 komentarzyOstatnimi czasy bardzo modne jest zakładanie do domów kominków. Rzecz ta najczęściej jest umieszczana w salonie, która nieraz stwarza miły nastój dla osób w nim przebywających. Nieraz można zauważyć nawet w filmach, że ludzie siedzą przy nim, czytają książkę


Jeżeli zdecydujemy się na kominek, taka sytuacja również może mieć miejsce, urzeczywistni się. Jednakże taka rzecz nie należy do tanich, wszystko zależy od rodzaju jaki sobie wybierzemy, ale trzeba liczyć na niego kilka tysięcy złotych.

Zalety zamontowanego kominka w domu

Na rynku pojawiły się dwa rodzaje kominków, są one tradycyjne na drewno, a także nowoczesne elektryczne. Gdy zdecydujemy się na taką rzecz możemy ogrzać sobie pomieszczenie, w którym zamontowany jest taki kominek. Tradycyjny wymaga rozpalenia ognia drewnem, natomiast elektryczny jedynie włączenia. Wieczorem warto rozpalić w nim płomień, jeżeli organizujemy romantyczną kolację dla ukochanej osoby. Palące się drewno sprawi, że chwila ta będzie niezapomniana i miła dla uczestników posiłku. Dodatkowo kominek taki może posłużyć jako ocieplenie całego domu w zimie lub w chłodniejsze dni. Dzięki zamontowanemu w nim specjalnego płaszczu wodnego, który powoduje, że grzejniki stają się ciepłe.

Kominek w domu-poważna sprawa

Decydując się na taką rzecz, trzeba mieć na uwadze to, że ściany w pomieszczeniu, w którym będzie znajdować się kominek nie długo będą ładnie i świeżo wyglądać. To wszystko za sprawą sadzy, która wydostaje się na zewnątrz salonu. W takim przypadku wymagane jest częstsze odświeżanie w postaci malowania. Takie rzeczy lepiej nie montować, jeżeli mieszkają w domu dzieci, ponieważ może to dla nich stwarzać pewne zagrożenie. Maluchy często psocą, nie słuchają starszych i nieraz mają mniej lub bardziej groźne wypadki.

Z kolei mając kominek w domu niebezpieczeństwo względem dzieci wzrasta, w związku z tym trzeba je bardziej pilnować. Złe zabezpieczenie miejsca, w którym jest ogień może spowodować poparzenia, które czasem zostają na całe życie. Zastanawiając się nad kominkiem warto rozpatrzyć jego dobre i złe strony, aby podjąć właściwą decyzję. Jeżeli mamy w domu małe dzieci, warto byłoby poczekać aż nieco one dorosną, aby miały w miarę bezpieczne dzieciństwo.  

Ogrzewanie w domu może mieć różne rodzaje: kominkowe, podłogowe lub elektryczne. Ważne zatem aby jego parametry dopasowac do wielkości domu i zapotzrebowania jego użytkowników.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.