Pędzel czy wałek – czym malować ściany?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 415 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 246 | Data: 09.06.14 | 0 komentarzyWydawać by się mogło, że wybór odpowiedniej farby to największy problem związany z malowaniem mieszkania. rzeczywiście dobór właściwego gatunku farby jest bardzo ważny, ale dla jakości wykonania prac równie ważny jest rodzaj narzędzia, jakim się posłużymy. Podpowiadamy, kiedy zdecydować się na pędzel, a kiedy na wałek.


Walki do malowania

Są narzędziami bardzo wygodnymi i stworzonymi do szybkiej pracy. Zaopatrzone są w uchwyt umożliwiający posługiwanie się nimi. Te z dłuższymi raczkami sprawdzą się zwłaszcza podczas malowania sufitu, ale pozwolą również na dotarcie do takich zakamarków, jak np. powierzchnia za kaloryferami.

 

W zależności od rozmiarów powierzchni, która chcemy pomalować, możemy zdecydować się na wałek szerszy lub węższy. Im szerszy, tym szybciej pomalujemy dużą powierzchnię. Wałki mniejsze z kolei pozwolą na bardziej precyzyjne pomalowanie narożników. Powinniśmy też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest wałek i dopasować go do rodzaju farby.

 

Pędzle

Warto wykorzystać je zwłaszcza podczas malowania niewielkich elementów i detali – ornamentów, listew itp. Szerokie pędzle sprawdzą się do malowania dużych powierzchni ścian czy sufitów, a niewielki płaskie pędzelki do malowania narożników czy ram okiennych. Niestety korzystanie z pędzla wymaga od nas większego nakładu pracy. Zwykle nie unikniemy również smug, a także pojedynczych włosów wypadających z pędzla i wlepiających się w farbę.

 

Warto zwrócić uwagę również na rodzaj zastosowanego włosia. Włosie naturalne chłonie wodę, dlatego polecane jest do farb rozpuszczalnikowych. Pędzle z włosiem syntetycznym sprawdzą się natomiast przy farbach wodorozcieńczalnych.

O tym jak wybrać farbę do malowania wnętrz przeczytacie tutaj.
Podpis

Hania007


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.