Spraw, by rachunki były mniejsze

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 530 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 355 | Data: 20.09.13 | 0 komentarzy„Spraw, by rachunki były mniejsze” – to nie jest fragment codziennej modlitwy wstającego rano Polaka. To zdanie, które powinno motywować do myślenia nad tym, co sprawia że koszty za prąd są tak wysokie – oraz co można zrobić, by jednak je nieco zmniejszyć.


Przyjrzyj się tradycyjnym żarówkom i zauważ, jak bardzo są one nieekonomiczne. Paląc się, zużywają 90% swojej energii na wytwarzanie ciepła, a zaledwie 10% na światło. Ciepło z żarówek nie jest Ci potrzebne, natomiast światło jest niezbędne. Właśnie dlatego stworzono energooszczędne świetlówki – dzięki nim Twoje rachunki za prąd staną się nagle niższe o 80%.

Czy te dane są w stanie Cię przekonać do zmiany obiektu inwestycji i rozejrzenia się za świetlówkami? Jeżeli tak, to czytaj dalej. Dzięki wymianie jednej żarówki tradycyjnej na świetlówkę, w skali roku zyskujemy 55 zł – przypomnijmy, że jest to tylko jedna żarówka. Jakość światła jest nawet lepsza, a świetlówki świetnie oddają naturalne kolory, jakie powinny istnieć za dnia. Mają jeszcze wiele innych zalet, prócz dużej oszczędności: są bardzo bezpieczne dla naszego wzroku, mało się nagrzewają, świecą 10 razy dłużej i nie jest istotne, jak często je włączamy i wyłączamy.

Dlatego też możemy sobie pstrykać do woli a i tak się nic szczególnego nie stanie. Nowoczesne świetlówki wyglądają również bardzo elegancko i pasują do luksusowych pomieszczeń. Można je stosować wszędzie: czy to w budynkach fabrycznych, czy też w gospodarstwach domowych, kwaterach prywatnych. Są na tyle odporne, że mamy możliwość używania ich nie tylko w środku naszego domu – doskonale sprawdzają się również jako oświetlenie na zewnątrz.

Każdy, kto ma duży ogród z dala od latarni wie, jak ciężko jest poruszać się po nim w nocy, bez dodatkowego oświetlenia. Świetlówki w swojej pracy korzystają z substancji zwanej amalgam – jest to stop rtęci w postaci stałej. Miesza się to z innymi metalami, tworzy to mieszaninę bezpieczną dla człowieka, i bardziej ekologiczną, niż rtęć jako substancja ciekła. Należy to podkreślić z tego powodu, iż wiele osób zna działanie rtęci ciekłej i wolałby uniknąć z nią kontaktu. Tutaj jednak nie ma się czego bać.

Poszukujesz porad aranżacyjnych, zobacz tutaj.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.