Włączniki dotykowe czy klasyczne?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: wSeo24

Czytano: 861 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 313 | Data: 10.03.14 | 0 komentarzyW czasach kiedy nowoczesny design dotyka każdej dziedziny naszego życia, nie ma co się dziwić, że gniazda i włączniki nie występują już tylko w białej wersji klawiszowej, ale można zobaczyć w odmianach z bardzo eleganckich materiałów takich jak drewno czy kamień.


Bardzo często w domach zamiast klasycznych białych klawiszy spotyka się łączniki o różnych strukturach i kolorach wykonanych z różnych materiałów. Są w sklepach dostępne włączniki przeźroczyste, pod które można włożyć swoją dowolną fotografię. Czasami włączniki zaopatrzone są w podświetlenie, które umożliwia odnalezienie klawisza po ciemku a dodatkowo ozdabia bryłę przycisku. Włączniki mogą posiadać różnego rodzaju zdobienia, które nadają im unikatowy wygląd lub też odwrotnie - ukrywają ich obecność, poprzez kolorystyczne dopasowanie do wystroju.


Przy włącznikach z podświetleniem nie wolno zapomnieć o tym, że przy źródłach światła typu LED i świetlówkach energooszczędnych może pojawić się efekt żarzenia żarówki przy wyłączonym oświetleniu. Powoduje to minimalne napięcie jakie przechodzi przez podświetlenie przycisku. Instaluje się w takim wypadku kondensator w puszcze za włącznikiem lub przy lampie.


Dla bardziej wyrafinowanej grupy konsumentów, producenci produkują włączniki metalowe lub szklane, które świetnie wtapiają się w nowoczesne wnętrza, pełne obecnie różnego rodzaju szklanych i metalowych wykończeń. Klawisze we włącznikach szklanych zazwyczaj są wyparte przez dotykowe sensory. Włączniki dotykowe poza tym, że bardzo oryginalnie wyglądają, wyjątkowo łatwo dają się czyścić, dzięki temu, że ich budowa (tafla szkła) wymusza brak jakichkolwiek zakamarków. Większość producentów oprócz designu produktów dba również o wygodę klienta wprowadzając na rynek włączniki wyposażone w moduły, dzięki którym światło można włączyć, wyłączyć lub ściemnić za pomocą dowolnego pilota, bez najmniejszego wysiłku. Producenci do wielu serii osprzętu elektrycznego tworzą osprzęt dodatkowy np. czujniki ruchu, radia podtynkowe, sterowniki temperatury czy czujniki gazu i czadu. Wszystko aby klient mógł zrealizować wszystkie wymyślone funkcjonalności.Podpis

wSeo24


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.